Методика навчання письмового додавання і віднімання

Курсовой проект - Педагогика

Другие курсовые по предмету Педагогика

?а, 2002. - 160с.

  • Богданович М.В. Математика: Підручник для 4 класу чотирирічної і 3 класу трирічної початкової школи - 3-тє видання - К.: Освіта, 1998. - 240с.
  • Богданович М.В. Математика: Підручник для 3 класу. - К.: Освіта, 2003. - 160с.
  • Богданович М.В., Маланюк К.П., Маланюк П.М. Міркуй, порівнюй, обчислюй! Збірник творчих завдань з математики для учнів 4 (3) класу. - Тернопіль: підручники і посібники, 1997. - 80 с.
  • Будна Н.О. Збірник задач і тестів з математики, 3 клас. Посібник для вчителя початкових класів та самостійної роботи учнів. - Тернопіль, 1995 - 150 с.
  • Віаніс-Трофименко К.Б. Творчі завдання з математики для початкової школи. - Харків: Ранок Веста, 2002. - 109 с.
  • Розкажіть онуку. - 2003. - № 4, 5 - С.51.
  • Урок в 2-му класі (№425-430)

     

    Тема: Письмове додавання двоцифрових чисел.

    Мета: Ознайомити з письмовим додаванням двоцифрових чисел; формувати вміння розвязувати приклади стовпчиком, розвивати увагу, логічне мислення, математичну мову, виховувати любов до предмету, охайність старанність.

    Обладнання: таблиці.

    Тип уроку: засвоєння нових знань.

    План уроку:

    Організація класу.

    Привітання.

    Перевірка готовності учнів до уроку.

    Актуалізація опорних знань.

    Кругові приклади.

    Вивчення нового матеріалу. Підготовча робота до вивчення нового матеріалу №425.

    Оголошення теми.

    Вивчення правила.

    Первинне закріплення нового матеріалу №246 з поясненням.

    Розвиток математичних знань.

    Хвилинка цікавої математики.

    Робота з геометричним матеріалом.

    Цікаві квадрати.

    Підсумок уроку та повідомлення домашнього завдання: с.78, №429, 430.

    Хід уроку:

    Організація класу:

    Дзвоник всім нам дав наказ -

    До роботи швидше в клас.

    Попрацюєм всі старанно,

    Щоб пройшов урок цей недаремно.

    Привітання.

    Перевірка готовності учнів до уроку.

    Актуалізація опорних знань.

    Кругові приклади.

    Діти, сьогоднішній урок відрізняється від інших, тому що вам нічого не було задано додому і ми будемо тільки вивчати новий матеріал і закріплювати вивчений.

    Зараз ми розвяжемо приклади.

    Хто може сказати, як вони називаються?

    Чому ми їх називаємо круговими?

    Отже, приступаємо до роботи:

     

    70-6027-1420+713+5666-4610+1686-2069+1

    Молодці! Ви добре вмієте розвязувати кругові приклади!

    Вивчення нового матеріалу №425.

    Відкриваємо підручники на сторінці 77 і знаходите №425.

    Учень усно додав числа 37 і 59, відповідь записав у таблицю.

    Про що розповідається у цьому номері? Використовується наочність - таблиця.

    Чому учень двічі записував відповідь?

     

    ДесяткиОдиниці375981696Діти, слухайте мене уважно.

    Додавати двоцифрові числа можна стовпчиком тому і учень записував у таблицю відповіді. Доданки записують так: десятки під десятками, одиниці під одиницями. Додають спочатку одиниці, потім десятки.

    Первинне закріплення. №426. Знайди суму чисел 35 і 49 письмово. Пояснення: до 5 додати 9, буде 14 - це 1 дес. і 4 од.4 од. пишемо під одиницями, а 1 дес. додаємо до десятків. До 3 дес. додати 4 дес., буде 7 дес., те ще 1 дес., буде 8 дес. Цифру 8 записуємо під десятками.

    №427. Письмово.

    №428. Письмово. У класі 17 хлопчиків і 15 дівчаток. Про що можна дізнатися за цими даними?

    Відповідь: в класі 32 учні.

    Фізхвилинка:

     

    Ми і вчились, і трудились,

    І, напевно, вже стомились.

    Тож давайте для розрядки

    Зробим кілька вправ зарядки.

    Раз! - підняли руки вгору,

    Два! - пригнулися додолу,Три! - повернулись вправо, вліво,

    На “Чотири! ” - враз присіли.

    Похитали головою,

    Ще й притупнули ногою,

    Пальчиками повертіли,

    І за парти тихо сіли.

    Самостійна робота.

    І-й варіантІІ-й варіантРозвиток математичних знань.

    Хвилинка цікавої математики.

    Діти, подивіться на малюнок. Хто зображений на ньому?

    Так. Це порося.

     

     

    З яких геометричних фігур складається порося? (З трикутників, квадрата, кругів).

    Скільки трикутників? (8).

    Скільки квадратів? (1).

    Скільки кругів? (6).

    Цікаві квадрати.

     

    22432431

    42242113

    Підсумок уроку та д/з.

    Що ми вивчили на уроці?

    З чого починається додавання в стовпчик?

    Що сподобалося на уроці?

    Додому: с.78 №429, №430.

     

    Урок у 3-му класі (№672 - 680)

     

    Тема: Письмове віднімання трицифрових чисел без переходу через десяток. Прості задачі на віднімання. Задача, що включає суми двох і трьох доданків.

    Мета: Ознайомити учнів із прийомом письмового віднімання трицифрових чисел без переходу через розряд; удосконалювати вміння учнів розвязувати прості задачі на дію віднімання та задачі, що включають суми двох і трьох доданків; розвязувати рівняння, обчислювати периметр трикутника; розвивати увагу, логічне мислення, математичну мову; виховувати любов до природи, до математики.

    Обладнання: таблиці.

    Тип уроку: комбінований.

    План уроку:

    Організація класу.

    Привітання.

    Перевірка готовності учнів до уроку.

    Контроль, корекція і закріплення знань.

    Перевірка домашнього завдання.

    Каліграфічна хвилинка.

    Усні обчислення (№672, 673).

    Гра “Відгадай".

    Гра “Хто найуважніший?"

    Вивчення нового матеріалу.

    Підготовча робота.

    Повторення: віднімання двоцифрових чисел.

    Оголошення теми і мети уроку.

    Ознайомлення з письмовим відніманням трицифрових чисел (№674).

    Первинне закріплення.

    №675 (письмово).

    №676 (письмово).

    Фізхвилинка.

    Розв