Проектування та аналСЦз роботи вузла редуктора

Дипломная работа - Разное

Другие дипломы по предмету Разное



?есування:

n = fn Pmax p dH l ,

де fn = 1,2 f = 1,2 0,1 = 0,12 - коефСЦцСЦСФнт тертя при запресуваннСЦ;

Рmах - питомий тиск при максимальному натязСЦ Nmax:

,

n = fn Pmax p dH l = 0,12 132 106 3,14 55 10-3 36 10-3 = 98,5 103 H.

Розрахунок параметрСЦв посадки з натягом, мм:

max = ES + D = 0,030 + 55 = 55,030;min = EI + D = 0 + 55 = 55;= Dmax - Dmin = 55,030 - 55 = 0,030;= ES - EI = 0,030 - 0 = 0,030 мм;max = es + d = 0,117 + 55 = 55,117;min = ei + d = 0,087 + 55 = 55,087;= dmax - dmin = 55,117 - 55,087 = 0,030;= es - ei = 0,117 - 0,087 = 0,030 мм;min = dmin - Dmax = 55,087 - 55,030 = 0,057;max = dmax - Dmin = 55,117 - 55 = 0,117;= Nmax - Nmin = 0,117 - 0,057 = 0,060;= Td + TD = 0,030 + 0,030 = 0,060.

Схема розмСЦщення полСЦв допускСЦв посадки з натягом див. Додаток Б

Посадка 55Н7/u7 являСФться гарячопресованою посадкою. ХарактеризуСФться достатнСЦми гарантованими натягами, забезпечуСФ передачу навантажень достатньо великоi величини без додаткового крСЦплення. Дана посадка являСФться оптимальним вибором для з'СФднання у даному випадку.

4. Розрахунок СЦ вибСЦр перехСЦдноi посадки

.1 Призначення перехСЦдних посадок

ПерехСЦднСЦ посадки застосовуються для нерухомих розСФмних зСФднань, вимагаючих по характеру роботи точного центрування деталей або вузлСЦв. Часто цСЦ зСФднання використовуються з допомСЦжним крСЦпленням. Характерна особливСЦсть перехСЦдних посадок ? можливСЦсть одержання незначних зазорСЦв або натягСЦв.

.2 Розрахунок та вибСЦр перехСЦдноi посадки

Умова: Розрахувати перехСЦдну посадку ?52 H8/k7 для зСФднання вала 9 з зубчастим колесом 7.

РозраховуСФмо очСЦкуванСЦ при складаннСЦ ймовСЦрностСЦ натягу та зазору в посадцСЦ

52

ВизначаСФмо натяги:

max = es - EI = 32 - 0 = 32 мкм;min = ei - ES = 2 - 46 = - 44 мкм;

.= ES - EI = 46 - 0 = 46 мкм;= es - ei = 32 - 2 = 30 мкм.

Знаходимо середнСФ квадратичне вСЦдхилення натягу ( зазору ):

РозраховуСФмо границю СЦнтегрування ( при N = 0 ):

З таблицСЦ ( 1 , табл. 1.1 ) по розрахунковому Z:

Ф (Z ) = -0,24.

ВизначаСФмо ймовСЦрнСЦсть натягСЦв СЦ зазорСЦв :

N= 0,5 + Ф (Z ) = 0,5 - 0,24 = 0,26;S= 0,5 ? Ф (Z ) = 0,5 + 0,24 = 0,74.

Процент зСФднань з натягом :N= 100 PN= 100 0,26 = 26 %;

Процент зСФднань з зазором :S= 100 PS= 100 0,74 = 74 %.

РЖмовСЦрнСЦсний максимальний натяг:

(мкм).

Максимальний СЦмовСЦрний зазор:

(мкм).

Таким чином, СЦмовСЦрнСЦснСЦ зазори та натяги SСЦм, NСЦм значно меншСЦ за граничнСЦ зазори та натяги Smax, Nmax. Розрахунок параметрСЦв перехСЦдноi посадки, мм:

Dmax = ES + D = 0,046 + 52 = 52,046;min = EI + D = 0 + 52 = 52;= ES - EI = 0,046 - 0 = 0,046;max = es + d = 0,032 + 52 = 52,032;min = ei + d = 0,002 + 52 = 52,002;= dmax - dmin = 52,032 - 52,002 = 0,031;max = Dmax - dmin = 52,046 - 52,002 = 0,044;max = dmax - Dmin = 52,032 - 52 = 0,032;(N) = Nmax + Smax = 0,032 + 0,044 = 0,076;(N) = Td + TD = 0,030 + 0,046 = 0,076.

Схема розмСЦщення полСЦв допускСЦв перехСЦдноi посадки див. Рис. 4.2

5. Розрахунок та проектування калСЦбрСЦв для контролю гладких цилСЦндричних виробСЦв

редуктор посадка калСЦбр цилСЦндричний

5.1 Призначення та область застосування граничних калСЦбрСЦв

У виробництвСЦ, особливо масовому СЦ крупно серСЦйному, контроль деталей часто здСЦйснюСФться калСЦбрами СЦ шаблонами.

РобочСЦ калСЦбри використовуються для контролю деталей на робочих мСЦсцях у процесСЦ iх виготовлення (ПР прохСЦдний робочий; НЕ непрохСЦдний робочий). КонтрольнСЦ калСЦбри використовують для контролю або регулювання робочих калСЦбрСЦв ( К ПР контрольний калСЦбр для прохСЦдного робочого калСЦбра; К НЕ контрольний калСЦбр для непрохСЦдного робочого калСЦбра; К U контрольний калСЦбр для контролю спрацювання прохСЦдноi сторони робочого калСЦбра).

В багатосерСЦйному та масовому виробництвах придатнСЦсть деталей, поверхнСЦ яких виготовляються по 6 - 17 квалСЦтетах, перевСЦряСФться, як правило, граничними калСЦбрами, з допомогою яких неможливо визначити дСЦйсний розмСЦр поверхнСЦ деталСЦ, але можна з'ясувати, чи не виходить контрольований розмСЦр за його гранично допустимСЦ значення.

ГраничнСЦ калСЦбри дСЦляться на двСЦ групи.

РобочСЦ калСЦбри - прохСЦднСЦ (ПР) та непрохСЦднСЦ (НЕ), якСЦ призначенСЦ для контролю виробСЦв в процесСЦ iх виготовлення. Користуються ними робочСЦ та контролери ВТК, причому в останньому випадку використовуються частково зношенСЦ калСЦбри ПР та новСЦ калСЦбри НЕ.

КонтрольнСЦ калСЦбри К-ПР, К-НЕ, К-З. КалСЦбри К-ПР СЦ К-НЕ використовуються для настройки регульованих калСЦбрСЦв-скоб та для контролю робочих калСЦбрСЦв-скоб ПР СЦ НЕ в процесСЦ iх виготовлення. РозглянутСЦ калСЦбри являються прохСЦдними.

Контрольний калСЦбр К-З служить для перевСЦрки ступеню зносу калСЦбрСЦв-скоб ПР та iх вибракування при досягненнСЦ максимально допустимого зносу.

5.2 Розрахунок виконавчих розмСЦрСЦв калСЦбрСЦв СЦ контркалСЦбрСЦв для перехСЦдноi посадки

52

Розрахунок калСЦбра скоби:1 = 4 мкм ; Y1 = 3 мкм ; H1 = 5 мкм ; HP = 2 мкм.

ПРmax = dmax - z1 + (H1 / 2) = 52,032- 0,004 + (0,005 / 2) = 52,0305 мм;

ПРmin = dmax - z1 - (H1 / 2) = 52,032- 0,004 - (0,005 / 2) = 52,0255 мм;

ПРзн = dmax + Y1 = 52,032 + 0,003 = 52,035 мм;max = dmin + (H1 / 2) = 52,002 + (0,005 / 2) = 52,0045 мм;min = dmin - (H1 / 2) = 52,002 - (0,005 / 2) = 51,9995 мм.

Розрахунок контркалСЦбрСЦв.

- ПРmax = dmax - z1 + (HP / 2) = 52,032 - 0,004 + (0,002/2) = 52,029 мм;- ПРmin = dmax - z1 - (HP / 2) = 52,032 - 0,004 - (0,002/2) = 52,027 мм;- Umax = dmax + Y1 + (HP / 2) = 52,032 + 0,003 + (0,002/2) = 52,036 мм;- Umin = dmax + Y1 - (HP / 2) = 52,032 + 0,003 - (0,002/2) = 52,034 мм;- HEmax = dmin + (HP / 2) = 52,002 + (0,002/2) = 52,003 мм;- HEmin = dmin - (HP / 2) = 52,002 - (0,002/2) = 52,001 мм.

ВиконавчСЦ розмСЦри контркалСЦбрСЦв.- ПР = 52,029-0,002;- HЕ = 52,003-0,002;- U = 52,036-0,002.

Розрахунок виконавчих розмСЦрСЦв калСЦбра - пробки для контролю отворСЦв.max = 52,046 мм; Dmin = 52 мм;1 = 7 мкм; H1 = 8 мкм; 1 = 5 мкм; Hр = 3 мкм.

ПРmax = Dmin + z1 + (H1 / 2) = 52 + 0,007 + (0,008 / 2) = 52,011 мм;

ПРmin = Dmin + z1 - (H1 / 2) = 52 + 0,007 - (0,008 / 2) = 52,003 мм;max = Dmax + (H1 / 2) = 52,046 + (0,008 / 2) = 52,050 мм;min = Dmax - (H1 / 2) = 52,046 - (0,008 / 2) = 52,042 мм.

Граничний

Copyright © 2008-2014 studsell.com   рубрикатор по предметам  рубрикатор по типам работ  пользовательское соглашение