Проектування та аналСЦз роботи вузла редуктора

Дипломная работа - Разное

Другие дипломы по предмету Разное



ою:

[ hmin ] = K (4RaD + 4Rad + g ).

де К=2 - коефСЦцСЦСФнт запасу надСЦйностСЦ по товщинСЦ мастильного шару ;

  • =2мкм - добавка на нерозривнСЦсть мастильного шару;

RaD = Rad = 0,8 мкм .

[ hmin ] = 2 (4 0,8 + 4 0,8 + 2 ) = 16,8 10-6 м .

Заходимо динамСЦчну вязкСЦсть масла.

ДинамСЦчна вязкСЦсть вибираСФться з таблицСЦ вСЦдповСЦдно до марки масла:

масло марки И-70А - m И-70А= ;

РозраховуСФмо значення коефСЦцСЦСФнта Аh по формулСЦ:

Аh = ,

де w - кутова швидкСЦсть валу (с-1 ).

w = = =104,67с-1.

Аh = = 0,36.

По графСЦку рис.1.27 [1 , ст.288] , використовуючи значенням Аh =0,36 (горизонтальна пряма ) СЦ спСЦввСЦдношення ( крива графСЦка )

знаходимо точки перетину прямоi з кривою графСЦка . Цим точкам перетину на горизонтальнСЦй осСЦ вСЦдповСЦдають вСЦдноснСЦ ексцентриситети Cmin СЦ Cmax.

Ах = 0,44 при Х = 0,3.

По графСЦку рис.1.27 [1 , ст.288] СЦ значенню Аh =0,36 знаходимо максимальний вСЦдносний ексцентриситет , Cmax = 0,86.

ВизначаСФмо максимальний допустимий зазор:

РозраховуСФмо оптимальний зазор:

,

Хопт =0,46, Аопт = 0,463.

ВибираСФмо СЦз таблиць допускСЦв СЦ посадок стандартну посадку, яка задовольняСФ основну умову вибору посадок за [Smin] i [Smax].

52 (Smax = 125, Smin = 60);

52 (Smax = 120, Smin = 60);

52 (Smax = 136, Smin = 60);

52 (Smax = 208, Smin = 60);

52 (Smax = 100, Smin = 65);

52 (Smax = 136, Smin = 60).

В РДСДП переважне використання надаСФться системСЦ отвору, тому посадку в системСЦ валу не беремо до уваги. ВибираСФмо ту, яка найбСЦльш вСЦдповСЦдаСФ допомСЦжнСЦй умовСЦ (коли середнСЦй зазор вибраноi посадки вСЦдносно близький до оптимального зазору). Якщо таких посадок декСЦлька, то застосовують посадку, яку стандарт рекомендуСФ застосовувати в першу чергу.

ВибираСФмо посадку 52

Для вибраноi посадки основна умова:min = 60 мкм > [Smin] = 58,6 мкм;mах =120 мкм <[Smax] = 240 мкм.

Для цСЦСФi посадки будуються схеми полСЦв допускСЦв з позначенням основних характеристик.

ВизначаСФмо поля допускСЦв посадки:

Н 7 : ES = 30 мкм ; е7 : es = - 60 мкм;= 0 мкм ; ei = - 90 мкм.

Розрахунок параметрСЦв посадки з зазором , мм:

max = ES + D = 0,030 + 52 = 52,030;min = EI + D = 0 + 52 = 52;= Dmax - Dmin = 52,030 - 52 = 0,030;max = es + d = - 0,060+ 52 = 51,940;min = ei + d = - 0,090 + 52 = 51,910;= dmax - dmin = 51,940 - 51,910 = 0,030;min = Dmin - dmax = 52 - 51,940 = 0,060;max = Dmax - dmin = 52,030 - 51,910 = 0,120;= Smax - Smin = 0,120 - 0,060= 0,060;= Td + TD = 0,030 + 0,030 = 0,060.

Схема розмСЦщення полСЦв допускСЦв посадки з зазором див. див. Додаток А

3. Розрахунок СЦ вибСЦр нерухомоi посадки

.1 Призначення нерухомих посадок

Посадки з натягом застосовуються для одержання нерухомих зСФднань, як правило, без додаткового крСЦплення. Додаткове крСЦплення застосовуСФться вСЦдносно рСЦдко, коли зСФднання навантаженнСЦ значними крутними моментами, або здвигаючими силами.

Розрахунок посадок з натягом виконуСФться з метою забезпечення двох основних умов: гарантувати нерухомСЦсть зСФднання, тобто вСЦдсутнСЦсть змСЦщення зСФднаних деталей, тобто виключити можливСЦсть iх пластичноi обробки.

3.2 Розрахунок та вибСЦр нерухомоi посадки

Умова: Розрахувати посадку з натягом для зСФднання вала 4 з зубчастим колесом 5, за такими початковими даними: Мкр=148 Нм, марка сталСЦ 45.

РозраховуСФмо найменший питомий тиск:

[Pmin] = 2Mk / (p dH2 l f),

де f = 0,1 - коефСЦцСЦСФнт тертя.

[Pmin] = 2 90 / (3,14 (55 10-3)2 36 10-3 0,1) = 8,65 106 Н / м2

Знаходимо найменший розрахунковий натяг Nmin .

Попередньо розраховуСФмо коефСЦцСЦСФнти С1 СЦ С2 .

;

При d1 = 0, d2 = 104 мм, C1 = 1 + mD

mD = md = 0,3 - коефСЦцСЦСФнт Пуассона.

С1 = 1 + 0,3 = 1,3 ;

Nmin = [Pmin] dH ((C1 + C2) / E),

де Е - модуль пружностСЦ матерСЦалу.

Nmin = 8,65 106 55 10-3 ((1,3 + 1,5) / 2 1011) = 6,66 10-6 м

РозраховуСФмо мСЦнСЦмальний допустимий натяг:

[Nmin] = Nmin + g + gt ,

де gш - поправка, яка враховуСФ зминання нерСЦвностей контактних поверхонь деталей при утвореннСЦ зСФднань, g ш = 1,2 (4RаD + 4Rаd).ZD, RZd - висота мСЦкронерСЦвностей профСЦлю по десяти точках вСЦдповСЦдно поверхонь отвору СЦ валу. g ш = 1,2 (41,6 + 41,6) = 15,36 мкм = 15,36 10-6 м.

gt - поправка, яка враховуСФ вСЦдмСЦннСЦсть температури деталей td , tD , температури складання tСК .

ОскСЦльки tСК = 200 С, gt = 0.

ТодСЦ, [Nmin] = 6,66 + 15,36 = 22 мкм 22 10-6 м.

Знаходимо максимально допустимий питомий тиск [Pmах], для чого визначаСФмо Р1 СЦ Р2 , враховуючи, що d1 = 0, а d2 = 104 СЦ межа мСЦцностСЦ

s1 = s2 = 36 107 Н / м2.

Р1 = 0,58 s1 [1 - (d1 / dH)2] = 0,58 36 107 1 = 20,88 107 H / м2 .2 = 0,58 s2 [1 - (dH / d2)2] = 0,58 36 107 (1-(55/104)2) = 15,04 107 H / м2 .

Для подальших розрахункСЦв беремо значення [Рmax] = 20,88 107 H / м2.

max = [Pmax] dH ((C1 + C2) / E) = 20,88 107 55 10-3 ((1,3 + 1,5) / 2 1011) = 160,76 10-6 м.

ВизначаСФмо максимально допустимий натяг:

[Nmax] = Nmax gуд + gш - gn ,

де gуд - коефСЦцСЦСФнт збСЦльшення питомого тиску на торцях охоплюючоi деталСЦ.

gуд = 0,95 .

gn = 10 - коефСЦцСЦСФнт повторних запресувань.

[Nmax] = 160,76 0,93 + 15,36 - 0 = 164,8 10-6 м.

ВибираСФмо з таблиць допускСЦв СЦ посадок всСЦ стандартнСЦ посадки, якСЦ задовольняють умовам вибору посадок за [Nmin] СЦ [Nmax]. Для даного прикладу це такСЦ посадки:

55 Н6/r5 (Nmin = 22 мкм, Nmax = 54 мкм),

55 Н7/s7 (Nmin =23 мкм, Nmax = 83 мкм).

55 Н7/s6 (Nmin =23 мкм, Nmax = 72 мкм).

55 Н6/s5 (Nmin =34 мкм, Nmax = 66 мкм).

55 Н7/t6 (Nmin =36 мкм, Nmax = 85 мкм).

55 Н7/u7 (Nmin =57 мкм, Nmax = 117 мкм).

55 Н8/u8 (Nmin =41 мкм, Nmax = 133 мкм).

В цьому перелСЦку не приводяться посадки в системСЦ вала тому, що переважне використання маСФ система отвору.

Остаточно зупиняСФмося на виборСЦ посадки

55 ,

для якоi умови вибору посадки Nmin =57 > [Nmin] =22 мкм; Nmах = 117 < [Nmax]= 164,8 мкм виконуються, отже посадка вибрана вСЦрно.

РозраховуСФмо зусилля зап

Copyright © 2008-2014 studsell.com   рубрикатор по предметам  рубрикатор по типам работ  пользовательское соглашение