Оцінка фінансового стану підприємства

Курсовой проект - Экономика

Другие курсовые по предмету Экономика

їх не експлуатації на 12 ( кількість місяців у році)

 

Свиб=(180*6)/12=90 тис. грн.

 

Середньорічна вартість ОФ у плановому році дорівнює вартості ОФ на початок планового року з урахуванням середньорічної вартості ОФ введених і вирахуванням середньорічної вартості ОФ вибулих протягом року.

 

Сварт.=5970+637,5-90=6517,5 тис. грн.

 

Розрахунки до таблиці 6.

Залишки не реалізованої продукції на початок планового року, очікувані залишки нереалізованої продукції на кінець року, а також відношення оптових цін і собівартості продукції дані по умові.

Залишки нереалізованої продукції на початок планового року - 800 тис. грн.

Очікувані залишки нереалізованої продукції на кінець року 200 тис. грн.

Випуск товарної продукції в плановому році визначається згідно кошторису шляхом підсумуванням відповідних пунктів і дорівнює 12000 тис. грн.

Всього реалізація за собівартістю = 12000+800-200=12600

 

Обсяг реалізації за оптовими цінами дорівнює добутку залишків на відношення оптових цін і собівартості та добутку виробничої собівартості товарної продукції на відношення оптових цін і собівартості:

 

800*1,14=912 тис. грн.

12000*1,16=13920 тис. грн.

200*1,16=232 тис. грн.

Всього реалізація за оптовими цінами: 13920+912-232=14600

 

Прибуток дорівнює різниці оптових цін та собівартості:

 

912-800=112 тис. грн.

13920-12000=1920 тис. грн.

232-200=32 тис. грн.

Всього прибутку: 1920+112-32=2000

ПДВ постачальника = матеріальні витрати з кошторису(1,1-1,5)*0,2=8190*0,2=1638 тис. грн.

ПДВ до бюджету = плановий обсяг реалізації продукції за оптовими цінами (сума усіх показників) *0,2- ПДВ постачальника = 14600*0,2-1638=1282 тис. грн.

 

Розрахунки до таблиці 7.

Прибуток від звичайної діяльності дорівнює прибутку від операційної діяльності за вирахуванням відсотків по кредиту.

Прибутку від операційної діяльності дорівнює сумі прибутку від реалізації (таблиця 6), інших операційних доходів за вирахування адміністративних витрат і витрат на збут продукції.

Под=2000+(70,5+90,5+9+60)-20-120=2090

Пзд=2090-350*0,2=2090-70=2020 тис. грн.

Середньорічна вартість ОФ = 6517,5 тис. грн. (таблиця 5)

 

Середньорічна вартість оборотних коштів дорівнює середньому арифметичному від вартості оборотних коштів на початок і кінець року ( дані наведені в умові)

 

Свок=(1500+1531,1/2=1515,55 тис. грн.

 

Рівень рентабельності дорівнює відношенню прибутку від звичайної діяльності до суми середньорічної вартості основних фондів і оборотних коштів.

 

Р=2020*100%(1515,55+6517,5)=2020/8033,05=25,1%

 

Розрахунки до таблиці 8.

Прибуток від звичайної діяльності 2020 тис. грн.

Податок на прибуток складає 25 %, таким чином, чистий прибуток складає:

 

Пп.=2020*0,25=505 тис. грн.

 

Чистий прибуток дорівнює різниці прибутку від звичайної діяльності та податку на прибуток.

 

Чп=2020-505=1515 тис. грн.

 

Прибуток розподіляється відповідно до відсотків, вказаних в умові по наступним напрямкам:

На створення фінансового резерву = Чп*0,05=1515,0,05=75,7 тис. грн.

На розвиток виробництва = Чп*0,2=1515*0,2=303 тис. грн.

На матеріальне заохочення = Чп*0,15=1515*0,15=227,3

 

Розмір вкладень на капітальне будівництво дорівнює прибутку розрахованого в таблиці 10.

Розрахунки до таблиці 9.

Розрахунок амортизаційних відрахувань виконується таким чином на основі даних вказаних в умові.

Група 1:

Будівля виробничого цеху:

 

1 квартал 3500*0,02=70 тис. грн.

2 квартал (3500-70)*0,02=3430*0,02=68,6 тис. грн.

3 квартал (3430-68,6)*0,02=3361,4*0,02=67,2 тис. грн.

4 квартал (3361,4-67,2)*0,02=3294,2*0,02=65,9 тис. грн..

 

Приміщення складу:

 

1 квартал 600*0,02=12 тис. грн.

2 квартал (600-12)*0,02=558*0,02=11,8 тис. грн.

3 квартал (588-11,8)*0,02=576,2*0,02=11,5 тис. грн.

4 квартал (576,2-11,5)*0,02=564,7*0,02=11,3 тис. грн.

 

Адміністративний корпус:

 

1 квартал 500*0,02=10 тис. грн.

2 квартал (500-10)*0,02=490*0,02=9,8 тис. грн..

3 квартал (490*9,8)*0,02=480,2*0,02=9,6 тис. грн.

4 квартал (480,2-9,6)*0,02=470,6*0,02=9,4 тис. грн.

Група 2

 

1 квартал 350*0,1=35 тис. грн.

2 квартал (350-35)*0,1=315*0,1=31,5 тис. грн.

3 квартал (315-31,5-180)*0,1=103,5*0,1=10,4 тис. грн.

4 квартал (103,5-10,4)*0,1=93,1*0,1=9,3 тис. грн.

 

Група 3

 

1 квартал . 900*0,06=54 тис. грн.

2 квартал (900-54+850)*0,06=1696*0,06=101,8 тис. грн.

3 квартал (1696-101,8)*0,06=1594,2*0,06=95,7 тис. грн..

4 квартал (1594,2-95,7)*0,06=1498,5*0,06=89,8 тис. грн.

 

Група 4

 

1 квартал 120*0,15=18 тис. грн.

2 квартал (120-18)*0,15=102*0,15=15,3 тис. грн.

3 квартал (102-15,3)*0,15=86,7*0,15=13 тис. грн.

4 квартал (86,7-13)*0,15=73,7*0,15=11,1 тис. грн.

 

Розрахунки до таблиці 10

Загальна сума амортизації визначається підсумуванням щоквартальних амортизаційних відрахувань і складає:

 

А=199+238,8+207,4+196,8=842 тис. грн.

 

Використовуючи дані по амортизації, спрямовані на капітальне будівництво 60 % від загальної суми амортизації та амортизації на капітальний ремонт 40 % від загальної суми амортизації, знаходимо амортизацію по даним видам:

 

Акап.рем.=842*0,4=336,8 тис. грн.

Акап.буд. = 842*0,6=505,2 тис. грн.

 

Розрахунки до таблиці 11.

Прибуток дорівнює обсягу капітальних вкладень за вирохуванням внутрішніх джерел (мобілізація внутрішніх ресурсів, прибуток в будівництві, економія від зниження вартості будівництва), розміру банківського кредиту і амортизаційних відрахувань на відновлення ОФ. Використовуючи дані по амортизації, розміру баньковського кредиту, розрахуємо прибуток:

 

П=1060-(75+25+60)-350-505,2=1060-160-350-505,2=44,8 тис. грн..[ 12, с. 1-22 ]

 

Висновок