Оцінка фінансового стану підприємства

Курсовой проект - Экономика

Другие курсовые по предмету Экономика

ТрВ=3-2=1 день.

 

Підготовчий запас дорівнює часу, необхідному для прийняття, розвантаження, сортування, складування матеріалів і часу, необхідному для підготовки до виробництва (дано в умові).

 

ПзА=1+2=3 дні,

ПзБ=2 дні,

ПзВ=1 день.

 

Страховий запас складає половину від поточного запасу.

 

СзА=36/2=18 днів,

СзБ=15/2=7,5 днів,

СзВ=9/2=4,5 днів,

 

Норма в днях дорівнює сумі поточного, транспортного, підготовчого і страхового запасів.

 

НдА=36+3+3+18=60 днів,

НдБ=15+2+2+7,5=26,5 дня,

НдВ=9+1+1+4,5=15,5 дня.

 

Витрати 4 кварталу на матеріали дорівнює 30% від річних витрат на матеріали.

 

Матеріал А = 900*30%=270 тис. грн.,

Матеріал Б = 600*30%=180 тис. грн.,

Матеріал В = 1500*30%=450 тис. грн..

 

Одноденні витрати сировини, матеріалів і покупних напівфабрикатів (тис. грн.) визначається за кошторисом витрат на виробництво 4 кв. планового року діленням їх суми на 90 (кількість днів у кварталі).

 

ОвА=270/90=3 тис. грн.,

ОвБ=180/90=2 тис. грн.,

ОвВ=450/90=5 тис. грн..

Норматив оборотних коштів:

 

НрА=3*60=180 тис. грн.,

НрБ=2*26,5=53 тис. грн.,

НрВ=5*15,5=77,5 тис. грн..

Усього 180+53+77,5=310,5 тис. грн..

 

Розрахунок до таблиці 2.

Тривалість виробничого циклу в днях, собівартість одиниці продукції в тис. грн., у трому числі витрати в 1-й день виробництва та обсяг виробництва в 4 кварталі планового року (шт.) дані за умовою.

Коефіцієнт зростання витрат визначається по формулі:

 

Кзв=(А+0,5*Б)/(А/Б),

 

Де А витрати , які здійснюються одноразово на початку виробничого циклу.

Б наступні витрати, що входять в собівартість продукції. Вони дорівнюють різниці між виробничою собівартістю одиниці продукції та витрати в 1 день виробництва.

 

КзвА=(1,1+0,5*(2,2-1,1)/2,2=0,8

КзвБ=(0,6+0,5*(1,6-0,6)/1,6=0,7

КзвВ=(1,4+0,5*(2,4-1,4)/2,4=0,8

 

Норма оборотних коштів у днях дорівнює добутку коефіцієнта зростання витрат на тривалість виробничого циклу в днях:

 

НокА=4*0,8=3,2 днів,

НокБ=7*0,7=4,9 днів,

НокВ=4*0,8=3,2 днів.

 

Обсяг виробництва в 4 кварталі у тис. грн. дорівнює добутку обсягу виробництва у штуках і собівартості одиниці продукції (дано по умові)

 

ОвА=2,2*450=990 тис. грн.,

ОвБ=1,6*400=640 тис. грн.,

ОвВ=2,4*300=720 тис. грн..

 

Одноденний випуск продукції дорівнює відношенню обсягу виробництва в 4 кварталі (у тис. грн.) і кількості днів в кварталі (90)

 

ОвА=990/90=11 тис. грн.,

ОвБ=640/90=7,1 тис. грн.,

ОвВ=720/90=8 тис. грн..

Усього = 11 +7,1+8=26,1 (тис. грн.)

 

Норматив оборотних коштів дорівнює добутку одноденного випуску продукції (тис. грн.), тривалості виробничого циклу в днях та коефіцієнту зростання витрат.

 

НоА=11*4*0,8=35,2 тис. грн.,

НоБ=7,1*7*0,7= 34,8 тис. грн..

НоВ=8*4*0,8=25,6 тис. грн..

Усього = 35,2+34,8+25,6=95,6 тис. грн..

 

Розрахунок до таблиці 3.

Норматив для незавершеного виробництва береться з таблиці 2. Норматив на початок планового року та оборотних коштів щодо запасних частин, МШП і витрати майбутніх періодів задані по умові.

Норма оборотних коштів: інші матеріали, допоміжні матеріали, паливо, готовая продукція задані по умові.

Ном=310,5 тис. грн.

Ннв=95,6 тис. грн.

Витрати 4 кварталу розраховуються виходячи з даних кошторису витрат на виробництво і реалізацію продукції і даних по витратах основних матеріалів, а так само обсягів виробництва 4 кварталу.

Сировина і матеріали:

Витрати 4 кв. = витрати з кошторису (по умові) * обсяг виробництва 4 кв. = 6000-(900+600+150)*0,3=900 тис. грн..

Одноденні витрати = витрати 4 кв./90 днів =900/90=10 тис. грн..

Норма в днях 40 днів.

Норматив у тис. грн. = Одноденні витрати *норму в днях = 10*40=400 тис. грн..

Допоміжні матеріали:

 

Витрати 4 кв. = 790*0,3=237 тис. грн.

Одноденні витрати = 237/90=2,6 тис. грн..

Норма в днях = 30 днів.

Норматив у тис. грн.. = 2,6*30=78 тис. грн..

Паливо:

Витрати 4 кв. = 1100*0,3=330 тис. грн..

Одноденні витрати = 330/90 = 3,7 тис. грн..

Норма в днях = 10 днів.

Норматив у тис. грн..= 3,7*10=37

 

Запасні частини і МШП:

Норматив оборотних коштів по запасних частинах, МБП 130 тис. грн.

 

Витрати 4 кв. = 150*0,3=45

Одноденні витрати = 45/90=0,5

Норма в днях = 130/0,5=260

 

Витрати майбутніх періодів:

Норматив оборотних коштів по витратам майбутніх періодів -120 тис. грн.

Готова продукція:

 

Витрати 4 кв. = 12000*0,3=3600 тис. грн.

Одноденні витрати = 3600/90=40 тис. грн.

 

Норма в днях = 9 днів.

 

Норматив у тис. грн. = 40*9=360 тис. грн.

Всього норматив на кінець року = сума усіх нормативів у тис. грн.. = 310,5+400+78+37+130+95,6+120+360=1531,1 тис. грн.

Норматив на початок планового року = 1500 тис. грн.

Приріст нормативу в плановому році = 1531,1-1500=31,1 тис. грн.

 

Розрахунок до таблиці 4.

Приріст нормативу в плановому році складає 31,1 тис. грн..

Знаходимо джерела покриття:

А)приріст коштів, прирівняних до власних, складає 20 тис. грн.

Б)прибуток дорівнює різниці приросту нормативу в плановому році та приросту коштів, прирівняних до власних = 31,1-20=11,1 тис. грн.

Розрахунок до таблиці 5:

Вартість ОФ на початок планового року, вартість ОФ, ведених у березні і вартість ОФ, виведених у липні, задані по умові.

Середньорічна вартість ОФ введених в березні визначається розподілом добутку їх вартості і кількості місяців їх експлуатації на 12 ( кількість місяців у році)

 

Сувед=(850*9)/12=637,5 тис. грн.

 

Середньорічна вартість ОФ вибулих з 1 липня визначається розподілом добутку їх вартості і кількості місяців