План уроку: Бліцопитування.(5 хв.) Перевірка домашнього завдання з тем «Файлова система», (проходження учнями тесту 10 хв.)

Вид материалаУрок

Содержание


3. Подача нового матеріалу. (Презентація)
Файл- це будь-яка впорядкована послідовність записів, набір даних, яка має ім’я. Назва файлу
Папка – спеціальне логічне об’єднання кількох файлів. Копіювання
Перевірка домашнього завдання
Пошук файлів і папок на комп'ютері
Виконуючи роботу оформити звіт.
Хід виконання
Подобный материал:
Тема уроку: Пошук інформації в локальній мережі.

Мета уроку: Формування вмінь та навичок щодо використання програми ПРОВОДНИК для виконання пошуку як на окремому компютері так і в локальній мережі;

розвиток практичних умінь та навичок використання программ для пошуку файлів;

розвиток умінь аналізувати, робити висновки;

виховання в учнів культури користування ІКТ.

Тип уроку: комбінований

План уроку:

1. Бліцопитування.(5 хв.)

2. Перевірка домашнього завдання з тем «Файлова система», (проходження учнями тесту 10 хв.)

3. Подача нового матеріалу. (Презентація)

4. Пошук інформації за допомогою програми Провідник на окремому комп’ютері. Практична робота.

5. Пошук інформації в мережі. Практична робота.

6. Підсумок уроку.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань учнів. Бліцопитування.

Повторюємо основні поняття, які будуть нам потрібні на уроці.

Файл- це будь-яка впорядкована послідовність записів, набір даних, яка має ім’я.

Назва файлу – складається з імені і розширення.

Маска – спеціальний запис імені та розширення файлу.

Папка – спеціальне логічне об’єднання кількох файлів.

Копіювання – спеціальна дія, яка складається з двох частин, для дублювання даних.

На що вказує розширення імені файлу?

Як змінити ім’я папки або файлу?

Як скопіювати папку або файл?

Яким способом можна виділити кілька об’єктів?

Що таке ярлик?

Як створити ярлик для папки?

Як викликати контекстне меню?

Як створити текстовий документ?

Як зберегти файл на диску в деякій папці?

Яка відмінність між командами Зберегти як… І Зберегти?

Які дії визначені над файлами?

Як дослідити властивості папки чи файлу?

П. Перевірка домашнього завдання

Тест-контроль (5 хв.)

Ш.Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми уроку.

Як знайти потрібну інформацію на вашому ПК?

ІУ. Пояснення нового матеріалу. Вмикаємо презентацію.

Пошук файлів і папок на комп'ютері
  • Набираємо ПУСК/НАЙТИ/Файлы и папки.

Або ПРОВОДНИК/ПОИСК

З'явилося вікно Файли і папки


Ситуація 1
  • Якщо шукаємо серед великої кількості однакових файлів якусь фразу, то вносимо її у друге вікно.
  • Якщо знаємо, де знаходиться файл, вибираємо місце пошуку.
  • Натискаємо Найти.
  • У перше вікно записуємо ім'я, частину імені або маску для пошуку файлу.






Якщо користувач не може пригадати точне ім’я файлу або розширення, можна застосувати пошук по масці. Знак ? - заміняє один символ, знак * - довільну кількість символів.

Наприклад, при введенні в полі имя – doc?.txt результатом пошуку будуть файли doc1.txt, doc5.txt, docs.txt, doca.txt. При введенні маски doc*.txt – знайдуться файли document.txt, docaa.txt, doc123.txt. Якщо користувач не знає місця знаходження файлу, в полі Где искать потрібно вказати логічний диск с: або d:.

Ситуація 2.

Не пам'ятаєте назви файлу і фрази, але знаєте час зміни чи створення :
  • Відкриваєте додаткове вікно для установки діапазону часу




У підвікні Дата можна встановити діапазон часу створення або останнього виправлення документу.


 




Справка надає можливість користування потужною довідковою системою Windows.

У підвікні Содержание довідкова інформація представлена у вигляді ієрархічної структури розділів. Усередині розділу містяться підрозділи або окремі статті. Розділ розкривається натиском на його назві вказівником мишки. При натиску на назві статті, праворуч у вікні з’являється її вміст. Статті можуть використовувати перехресні посилання у вигляді виокремленого підкресленого тексту. При натиску на посиланні відбувається перехід до іншої статті.





У підвікні Индекс інформація представлена у вигляді алфавітного переліку термінів, що містяться у довідковій системі. Потрібне слово можна вказати самому, ввівши його назву у відповідне поле.



Якщо інформація по заданому слову міститься лише в одній статті, тоді вміст статті буде виведено у полі праворуч. Якщо інформації міститься в багатьох статтях, тоді виникає вікно, де можна вибрати конкретну інформацію.





У підвікні Поиск у відповідному полі можна ввести ключове слово і у нижньому полі з’являється перелік документів довідкової системи, де зустрічається дане слово.



Для виведення інформації потрібно або натиснути двічі на назві статті, або виокремити її та натиснути на кнопку Отобразить.

У. Практична робота. Пошук інформації в мережі.

Виконуючи роботу оформити звіт.

Звіт про виконання практичної роботи



Дата


Роботу виконав:

Тема:

Практична робота “Робота з елементами файлової структури – файлами та папками. Пошук файлів”

Мета:

розвивати вміння учнів працювати з елементами файлової структури та пошуку файлів; формувати систему знань, умінь і навичок роботи з ОС, розвивати пізнавальний інтерес до інформаційно-комунікаційних технологій; виховувати культуру користувача ПК.



Практичні завдання:
  1. Ввімкнути комп’ютер
  2. Виконати дії, вказані в таблиці, описати хід їх виконання за допомогою команд.





Дія


Хід виконання

1.

Знайти у комп’ютері всі текстові документи з розширенням .txt, створені минулого місяця




2

Знайти усі файли, створені в період з 05.02.-22.03.2009 р.




3

Знайти усі файли в папці Мої документи, які обсягом не менше 40 Кб




4

Здійснити пошук файлів, ім’я яких починається на літеру «а». Записати кількість.







Здійснити пошук файлів на диску С, ім’я яких містить літеру «о». Написати кількість




5

Користуючись мережним оточенням зібрати інформацію про учнів класу, скопіювати і додати в свою папку. Зберегти на диску А.




6.

Скопіювати звіт і відправити на диск А.

Проінформувати про виконану роботу вчителя.




УІ. Підведення підсумку уроку.

Запитання:

Як знайти потрібну інформацію в своєму комп’ютері?

Як знайти інформацію в комп’ютерах мережі?

Що таке маска? Як ви нею користувались?

Як користуватись довідкою?

У.Домашнє завдання. п.16 впр. 16. 2 .1