На наших вулицях
Вид материала | Документы |
- Дж. Реале и Д. Антисери Западная философия от истоков до наших дней. От романтизма, 11927.4kb.
- Media Viability Fund Здесь - материалы, наработанные на наших семинар, 403.55kb.
- Конкурс дитячого малюнка та фото «Моя сім'я за безпеку дорожнього руху», 28.3kb.
- «про встановлення тарифів на послуги з утримання майданчиків для платного паркування, 42.85kb.
- Войсковое казачье училище ( 1813 – 1846, 212.56kb.
- Наши публичные библиотеки По данным анкеты, 249.79kb.
- Положение о конкурсе «Профессионалы наших дней» Общие положения, 41.01kb.
- -, 643.14kb.
- Ожидая малыша. Что надо знать вступающим в брак, 102.88kb.
- -, 729.89kb.
Розробки ГКК на тему «Правила дорожнього руху»для учнів початкової школи
Кафедра вчителів початкових класів (Савчук О.М., Колесник Л.К., Кондришина О.С., Стецюк Н.В.)
Тема: НА НАШИХ ВУЛИЦЯХ.
Мета: Розповісти учням про місто, в якому вони живуть, ознайомити з поняттями: вулиця, тротуар, проїздна частина, перехрестя, вивчити правила поведінки учнів на вулицях.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
- Діти,а чи знаєте ви, як називається наше місто?
- Від якого слова пішла назва нашого міста?
- І взагалі, що ви знаєте про місто?
- Не знаєте? Тоді послухайте розповідь, яку підготувала нам учениця нашого класу.
(Розповідь учениці)
Шепетівка – в шепоти путівка,
В таємничі затінки лісів.
Ми з вами живемо на Поділлі. І наше місто знаходиться в його північній частині, біля річки Гуски, що впадає в річку Горинь.
Місто Шепетівка – третє по величині місто Хмельницької області. Перша письмова згадка ппро місто датується 1594 роком. Поселення належало андрію Ждярському. В 1629 році в місті налічувалось лише 128 будинків, працювало 22 ремісники.
З 1859 року Шепетівка стає власність графа Потоцького. Нащадки Потоцьких володіли Шепетівкою до 1917 року.
- То від якого слова пішла назва нашого міста?
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
- Діти, а як ви гадаєте з чого складається наше місто?
- Важко сказати? А може загадка нам допоможе?
Лежу собі тихо,нікого не чіпаю,
Тільки мені добрі люди
І день, і ніч топчуть груди.
(дорога)
- Так, молодці, це дорога. А як називають дороги у населених пунктах? Правильно, дороги в населених пунктах називають вулицями. Вулиці прокладаються між будинками, у яких живуть і працюють люди.
- То про що ми будемо говорити сьогодні на уроці?
- А давайте подумаємо, з чого складається вулиця?
- Так, із тієї частини, де їздять машини, - це проїздна частина, і з тієї, де ходять пішоходи – це тротуари. Тротуари простягаються вздовж проїздної частини і дещо підняті над нею. Тротуари призначені для руху пішоходів.
- Скажіть, як потрібно поводитись на на вулиці?
- Молодці, дехто знає, а ті діти, які ще не знають, послухають і запам’ятають правила, які розповість нам наш гість дядя Стьопа.
ПРАВИЛА,
як потрібно поводитися на вулиці
- Переходити вулицю треба тільки у дозволених місцях, не гратися, не бешкетувати на вулиці.
- Не розмовляти голосно, не галасувати.
- Людям похилого віку та дівчаткам потрібно уступати дорогу.
- Не викидати на вулиці різні непотрібні речі.
- Переходити дорогу потрібно тільки на зелене світло світлофора.
ІV. Закріплення знань.
- А щоб наш гість дядя Стьопа – міліціонер побачив, як ви запам’ятали правила, давайте пограємо в гру.
Гра «Вулиці міста»
Ціль гри:
Уточнити і закріпити знання дітей про правила поведінки на вулиці, правила дорожнього руху.
Матеріали та обладнання:
Макет вулиці, берева, машини, ляльки – пішоходи, світлофор, дорожні знаки.
Хід гри:
Учні роздивляються макет вулиці, вчитель задає питання, діти, обговоривши, відповідають на нього.
Питання дітям:
- Які будинки на вулиці, де знаходиться наша школа?
- Який рух на нашій вулиці – односторонній чи двосторонній?
- Де повинні ходити піноходи? Де повинні їздити машини?
- Де і як потрібно переходити вулицю?
- Які знаки світлофора ти знаєш?
- Чи можна гратися на вулиці?
- Які дорожні знаки є на нашій вулиці?
- Що вони означають?
V. Підсумок уроку.
Тема: НАШІ ВІРНІ ДРУЗІ
Мета: ознайомити учнів із засобами регулювання дорожнього руху, дієютранспортних та пішохідних світлофорів, вивчити значення світлофора і регулювальника.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
- Діти, а чи знаєте ви, хто є вірними друзями пішоходів і водіїв? Так, це світлофор та регулювальник.
- А що ви знаєте про світлофор?
- Чим займається регулювальник,стоячи на вулицях нашого міста?
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
- То про кого мибудемо говорити сьогоднь на нашому занятті? Так, правильно про світлофор та про регулювальника.
1. Бесіда
Вірними друзями пішоходів і водіїв ,які організовують дорожній рух та сприяють його безпеці,єсвітлофор та регулювальник.
Світлофори єрізні. Вони поділяються на пішоходні і транспортні. Більшість світлофорів працюють автоматично. Але є такі, за допомогою яких ти можеш регулювати рух самостійно. Їх встановлюють в місцях, що мають і вимагають особливої уваги і від водіїв, і з боку пішоходів.
Підійшовши до такого світлофора, натисни на кнопку,що розташована на опорі, до якої кріпиться світлофор. Почекай, поки засвітиться зелене світло. Переконайся у тому, що транспортні засоби зупинилися, і лише тоді переходь через проїздну частину дороги.
Інколи рухом транспорту і пішоходів керує регулювальник. Кожному сигналу світлофора відповідаютьпевні жести регулювальника. Щоб привернути увагу, регулювальник інколи користується свистком.
- Ну як, діти, зрозуміли, хто такий регулювальник?
- А зараз я пропоную вам пограти у гру.
Гра «Спритний пішохід»
Матеріали та обладнання:
Сфітлофор, м’яч
Хід гри:
Пішоходи по черзі переходятьперехрестя. Перейти – значитьна ходу закинути м’яч в зелений кружечок світлофора.
Попав в червоний – пішохід не має права переходити вулицю, вибуває з гри.
Попавши в жовтий – отримує право ще раз кинути м’яч.
ІV. Закріплення знань.
- Ой, діти, а хто це стукає до нас у двері? А, це до нас у гості завітав наш знайомий міліціонер-регулювальник.
Регулювальник: Добрий день, діти! Я прийшлв до вас, щоб побачити і почути, як ви знаєте правила дорожнього руху. Я буду задавати вам питання, а ви будете на нихвідповідати. Згодні?
Питання дітям:
- Як позначається пішохідний перехід?
- Як треба ходити по тротуару?
- На які види поділяються світлофори?
- Чи можна переходити дорогу, коли горить жовте світло?
- Що допомагає регулювальнику керувати рухом?
V. Підсумок уроку.
Молодці, дітки, ви гарно знаєте правила дорожнього руху. До побачення.
Тема: МИ ЗНАЙОМИМОСЬ З ДОРОЖНІМИ ЗНАКАМИ
Мета: Ознайомити учнів з дорожніми знаками, розповісти про значення тих знаків, які зустрічаються на дорогах мікрорайону.
ХІД УРОКУ
Подорож в країну дорожніх знаків
Ведуча:
- Сьогодні ми одержали такий лист:
«Ми, жителі країни Дорожніх Знаків, знаходимося в біді. Ми попали в полон до Заважали. І заразу нас в країні відбуваються постійні аварії. Допоможіть нам!!!»
- Так, діти, як бачите, скоїлося велике нещастя. Без дорожніх знаків, світлофора і правил дорожнього руху дуже важео і машинам, і пішоходам. Ви згодні допомогти жителям країни Дорожніх Знаків?
- Ну що ж, тоді не будемо гаяти часу і відправимося в дорогу.
(Заходить хлопчик . На грудях в нього перевернута табличка із зображенням дорожного знаку. Він плаче)
Хлопчик: Я – дорожній знак. Мене заворожила Заважала. Який саме, ви здогадаєтесь тільки тоді, коли відгадаєте загадки:
Я не їм вівса, ні сала,
Дайте випити бензину, -
Усіх коней я обжену,
Куди хочеш побіжу
Машина
Йде з села до села,
А з місця й кроку не зробить
Дорога
Загадки ви відгадали правилбно. А зараз подивіться. Впізнаєте мене?
Я знак «Пішохідний перехід». Де ви мене можете зустріти?
Ведуча:
А зараз я з вами хочу провести одну дуже цікаву гру!
Гра «Вгадай, який знак»
Ціль гри: вчити дітей розпізнавати дорожні знаки; закріпити знання дітей про правила дорожнього руху; виховувати вміння самостійно користуватися одержаними знаннями у повсякденному житті.
Матеріали та обладнання: кубики із наклеєними на них дорожніми знаками.
Хід гри:
Ведучий показує знак, а діти називають його. Яка команда швидше і правильно називає, отримує один бал.
Ведуча:
- Молодці, я бачу, що ви всі дуже добре знаєте дорожні знаки.адже ви зустрічаєтесь з ними щодня, коли ідете в школу. Але чомусь дорожні знаки не з’являються. Очевидно Заважала приготувала для нас ще якесь випробування.
- Діти, ану погляньте що це? З’являється світлофор.
Підморгне зеленим оком – ми йдемо,
Підморгне червоним оком – стоїмо.
Ведуча:
Зараз ми перевіримо, чи вмієте ви бути уважним і чи знаєте сигнали світлофора.
( Проводиться гра, ведуча «переключає» сигнали на світлофорі. На зелений діти легенько притопчують ногами, на жовтий – плещуть в долоні, на червоний – мовчать.
В кінці гри виходить кіт )
Ведуча: Хто ти?
Кіт: Я учень світлофорних наук – Кіт.
Ведуча: Котику, а чи не знаєш ти, як нам повернути Дорожні Знаки?
Кіт: Звичайно, знаю.вам потрібно сказати такі чарівні слова: «Знаки, знаки! Відгукніться і до нас всі поверніться.»
( З’являються дорожні знаки)
Ведуча: Залишилося врятувати світлофор
- Як можна до нього потрапити?
- По пішоходному переходу.
(З’являється світлофор)
Світлофор: Дякую, друзі, що ви врятували мене.
Дорожні знаки:
Ми раді, дуже раді,
Що ви врятували нас.
Великий танець дружби
Станцюємо для вас.
Ведуча:
Сьогодні ми зробили хороше діло – врятували від Заважали Дорожні Знаки і Світлофор. А разом з тим і повторили правила дорожнього руху. На навших вулицях і на вулицях країни дорожніх знаків не буде більше безпорядку. Світлофор і дорожні знаки – наші вірні друзі.