Конкурс-гра «Я люблю Україну» Мета
Вид материала | Конкурс |
- Положение о республиканском фотоконкурсе «Люблю тебя, моя Чувашия!» Общие положения, 77.5kb.
- Врамках Київського Безпекового Форуму, Фонд Арсенія Яценюка «Відкрий Україну» оголошує, 37.97kb.
- Рольова гра «Стратегія успіху» Мета, 64.04kb.
- Конкурс «Шифрувальників» Конкурс «Побудова стратегії гри» Логічна гра Математична логіка, 86.8kb.
- Конкурс «Урок психологического здоровья» Педагог-психолог Белоглазова, 88.88kb.
- Я з нею пов ’ язую долю свою. Пашак Ю. В., вчитель англійської мови Миколаївської загальноосвітньої, 73.01kb.
- Інтелектуальна гра для педагогів «Найрозумніший» Розроблено заступником з навчально, 216.22kb.
- Положение о XII городском конкурсе детского рисунка «Я люблю мой город» Общие положения, 33.23kb.
- Урок гра "її величність економіка", 74.99kb.
- Провести районний конкурс «Краща авторська дидактична гра для дітей дошкільного віку», 186.2kb.
Конкурс-гра «Я люблю Україну»
Мета: розширювати та поглиблювати знання про свою країну, розвивати в дітей прагнення бути свідомим громадянином України, виховувати любов до рідного краю, його традицій і обрядів, формувати високі громадянські якості: патріотизм, людяність, доброту, милосердя та працьовитість.
ПЕРЕБІГ ЗАХОДУ
виступ
- Ведучий:
Різні в світі є країни,
Різні люди є на світі,
Різні гори, полонини,
Різні трави, різні квіти,
А у нас усіх одна країна,
Найрідніша нам усім.
То прекрасна Україна,
Нашого народу дім.
- Вітаю вас! Сьогодні у нас свято, тому що традиційно на свято Соборності ми проводимо інтелектуальну гру «Я люблю Україну». Гру на якій учні 6-7 класів можуть довести, що справжні патріоти знають про свою державу все. Як і в будь якому конкурсі, у нас також є журі.
(представлення журі)
- А зараз я запрошую тих, хто змагатиметься за звання переможця, тих хто покаже як потрібно любити свою країну. Отже зустрічаємо команду «синіх», учнів 6-го класу, та команду «жовтих» - учнів7-го класу.
Представлення команди «Синіх».
Капітан в команді я –
Мудра в мене голова.
Математику я знаю,
Медалістом стать бажаю.
Ми – команда просто аси,
Переможемо всі класи.
Конкурс виграти бажаєм,
Перемогу обіцяєм!
Представлення команди «жовтого»сектора.
Україну любим теж,
Тій любові нема меж,
Труднощів не боїмося.
Капітан в команді – я,
Всі ми є одна сім»я.
Вмію всіх зібрати враз,
Командир я просто «клас».
- Мета нашого конкурсу – поповнити розширити знання про нашу ріднуУкраїну, тому всі учасники повинні знати правила конкурсу:
- За правильну відповідь команді нараховується один бал.
- після кожного етапу конкурсу члени журі повинні оголосити результати.
- за порушення дисципліни, підказки, викрики ведучий має право зняти з команди один бал.
Конкурс №1
- Наш народ має свою власну історію, багаті традиції. Усе це сприяло розвитку усної народної творчості. Напевно, всі ви знаєте безліч українських народних пісень, казок. Однак у повсякденному житті частіше за все можна почути народні приказки. Тому завдання першого конкурсу відгадати другу частину приказок.
- За кожну правильну відповідь – один бал.
1. Праця людину годує, а лінь…(марнує)
2. На сонці тепло, а біля матері…(добре)
3. У дитини заболить пальчик, а у мами - …(серце)
4. Не одежа красить людину – а добра…(справа)
5. Пташка красна своїм пір»ям, а людина -…(знанням)
6. Потрібно учиться – завжди…(знадобиться)
7. Друга шукай – а знайдеш…(тримай)
8. Мир та лад – великий…(клад)
Журі оцінює та оголошує результати конкурсу.
виступ
Конкурс №2
Ведучий:
Якщо з українською мовою
В тебе, друже, не все гаразд,
Не вважай її примусовою,
Полюби, як весною ряст.
Примусова тим, хто цурається,
А хто любить, той легко вчить;
Все, як пишеться, в ній вимовляється,
Все, як пісня у ній звучить.
І журлива вона, і піднесена,
Тільки фальш для неї чужа.
В ній душа Шевченкова й Лесина,
І Франкова бринить душа.
- Як ви вже здогадалися, наступний конкурс – конкурс знавців мови. Він не складний. Учасникам конкурсу потрібно правильно назвати всі літери у слові. За кожне правильно передане слово – 1 бал.
Слова для команди «синіх»: пів’яблука, сподівання, виїзний.
Слова для команди «жовтих»: пів - Шепетівки, зап’ястний, століття.
Журі оцінює і оголошує результати конкурсу.
Конкурс №3
виступ
- Скільки б ми не навчалися, все одно не зможемо все осягнути, всього взнати. Зрозуміти значення того чи іншого слова нам допомагає словник. Але сьогодні у вас його немає. Серед трьох слів вам потрібно вибрати одне, яке відповідає значенню цього слова. За правильно назване значення слова – 1 бал.
Завдання для команди «синіх»: Молоденька травичка: осокора, моріжок, трансмісія.
Завдання для команди «Жовтих»: Сніп пшениці: дідух, калита, малорос.
Завдання для команди «синіх»:Старовинна чоловіча безрукавка: череш, кептар, банаш.
Завдання для команди «Жовтих»: Кажан, який долає відстань понад 200 км.: нічниця, летючка, млинка.
Журі оцінює і оголошує результати конкурсу.
Конкурс №4
виступ
- Що вам читали ваші рідні, коли ви були маленькі та лягали спати? Правильно, казочки. Народ український склав і зберіг у своїй пам’яті безліч казок. Стільки ж додали і письменники. Героями українських казок є люди, і тварини, і птахи, і фантастичні істоти. Зараз ви спробуєте відгадати назви відомих вам казок. За кожну правильну назву казки або ім’я головного героя – 1 бал.
Завдання для команди «Синіх»
- Хто полюбляв кататися верхи, та й ще на побитому? (лисичка)
- Як називалася казка, де Лев не хотів бути царем звірів? (Осел і Лев)
- Як називається казка, де горобець вчився будувати гніздо? (Біда навчить)
- З ким пішла Лисичка-сестричка в ліс, а звірі злякалися і поховалися? (Пан Коцький)
Завдання для команди «Жовтих»
- Назвіть казку, де дід та баба не дозволяли онучці грітися біля вогню? (Снігуронька)
- В якій казці багатий брат, хотів ошукати бідного, але в нього нічого не вийшло? (Мудра дівчина)
- Скількох героїв зміг обдурити Колобок, коли тікав від них? (5)
- Як звали дочку відьми в казці «Івасик-Телесик»? (Зміючка Оленка)
Журі оцінює і оголошує результати конкурсу.
Конкурс №5
виступ
- Варим кашу, родино,
Щоб нам жито родило,
І житечко, і овес,
Щоб зійшовся рід увесь!
- Що не кажіть, любимо ми, українці, поїсти. І не лише кашу. На нашому столі і борщ, і пампушки, і печеня, квашені яблука і куліш.
Наступне завдання: відгадати загадки про їжу. За кожну правильну відповідь – 1 бал.
- Білий, маленький,
Бокастий та товстенький,
Чимсь смачним напхався.
В окропі купався,
У дірку впав,
Там і пропав. (вареник)
- Сидить на ложці, звісивши по ножці. (локшина)
- Не печене, не варене, а на столі – сніданок. (молоко)
- Мене не їдять, але й без мене не їдять. (сіль)
- В одній діжці – два тіста. Штовхаються, штовхаються – ніколи не змішаються. (яйце)
- Маленькі плоди, як сережки, повисли. Червоні – солодкі, зелені – кислі.(вишні)
- Без голови, а ногу маю: бриля на неї одягаю.(гриб)
- Круглий, як куля. Зелений, як трава. Червоний, як кров. Солодкий, як мед.(кавун)
- Як дитиною буваю, пелюшок тоді не маю. Постарію, мов бабуся, в сто пелюшок одягнуся.(капуста)
- Неприваблива, шишкувата,
А як прийде на стіл вона,
Скажуть весело всі хлоп’ята:
“Ну й розсипчата, ну й смачна!”(картопля)
Журі оцінює і оголошує результати конкурсу.
Конкурс №6
Виступ
Капітан команди отримує картку із прізвищами відомих українців. Завдання: протягом 2 хвилин показати своїй команді жестами, використовуючи підказки, асоціації, ці прізвища. Команда має вгадати якнайбільше прізвищ.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Конкурс №7
виступ
- Україна – дуже велика країна. Ми вже багато що знаємо, але й багато нам ще невідомо. У цьому конкурсі я буду називати той чи інший факт, а ви повинні сказати, це правда чи ні. За кожну правильну відповідь – 1 бал.
Чи правда, що в Севастополі знаходиться пам’ятник потопленим кораблям?
Чи правда, що в м.Коломия стоїть поряд з музеєм писанок велике яйце-писанка заввишки з триповерховий будинок?
Чи правда, що найдовший вік такого дерева, як смерека, - 100 років?
Чи правда, що в м.Києві в музеї зберігається близько 700 картин великого художника Т.Г.Шевченка?
Журі оцінює і оголошує результати конкурсу.
Конкурс №8
виступ
- Українці – народ працелюбний. Вони завзято малюють, складають вірші, співають, орють землю, куховарять. Ви теж сьогодні попрацюєте. Вам потрібно «вишити» рушник. Але він буде не з тканини, а паперовий – ви його намалюєте олівцями на папері. На рушникові потрібно зобразити рослинний або геометричний орнамент, треба щоб усі елементи орнаменту були симетричними. На завдання вам відводиться 10 хвилин. «Рушник»оцінюється за 5-ти бальною системою.
- виступ
Журі оцінює і оголошує результати конкурсу.
- Ось і завершився останній конкурс. Усі ви сьогодні добре попрацювали, виявили свої знання, кмітливість, свої художні таланти. Перед журі постало складне завдання – виявити команду-переможця.
- виступ
Журі підбиває підсумки і оголошує команду переможця. Відбувається урочисте нагородження команди-переможця.
- виступ
раунд – глядацький - географічний
Гра між вболівальниками. Хто дасть більше правильних відповідей , будуть
Додаткові бали для команди.
Місто на Україні, де роблять автобуси (Львів)
Де в Україні будують тепловози? (Луганськ)
Найдовша річка на Україні. (Дніпро)
Обласний центр на річці Ворскла. (Полтава)
Який обл. центр на Україні носить ім’я відомого поета. (Ів.Франківськ)
Найвища гора в Україні. (Говерла)
Держава – сусідка України на Сході? (Росія)
Де на Україні роблять автомобілі КрАз? (Кременчук)
Права найбільша притока Дніпра. (Прип’ять)
Як раніше називався Івано-Франківськ? (Станіслав)
Самий перший заповідник на ий перший заповідник на Україні. (Асканія-Нова)
Скільки на Україні областей і автономних республік? (25, 1)
Де в Україні розташований самий великий і відомий дендрологічний парк? (Софіївка)
Де проходив конкурс „Міс-Україна-98” (Донецьк)
В якій країні знаходиться центр Європи (Україні)
Куди впадає Дністер (Чорне море)
Найвища гора в Криму (Роман –Кош)