М. М.Івашина 15 жовтня 2009 року п л а нпроведення семінару практикум

Вид материалаПрактикум

Содержание


Тема: Healthy Lifestyle. Eat the Right Food. Мета
Тип уроку
Healthy unhealthy
My lifestyle
My lifestyle
My lifestyle
Подобный материал:
« ЗАТВЕРДЖУЮ»

Начальник відділу освіти

райдержадміністрації

М.М.Івашина

15 жовтня 2009 року


П Л А Н

проведення семінару практикуму вчителів англійської мови

навчальних закладів району.

Тема : Шляхи підвищення ефективності навчання англійської мови.

Дата проведення: 15 жовтня 2009 року.

Місце проведення: Чорнухинська ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Початок роботи 9.00

План

проведення семінару вчителів англійської мови

Порядок денний:

9.00- 9.10 Заїзд, реєстрація, ознайомлення учасників з планом – семінаром.

Загреба Т.В..- завідувачка районного

методичного кабінету відділу освіти

райдержадміністрації.

        1. Коротке ознайомлення учасників семінару з Чорнухинською ЗОШ І-ІІІ ступенів.

ЖовнірО.В.-заступник директора Чорнухинської ЗОШ

9.25- 10.10 Відвідування відкритого уроку англійської мови в 8-Б класі Чорнухинської ЗОШ І-ІІІ ступенів «Спосіб життя людини» Зрібняк Т.А.-вчитель англійської мови Чорнухинської ЗОШ І-ІІІ ступенів

10.20 -11.40

1.Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках англійської мови.

Зрібняк Т.А.-вчитель англійської мови

Чорнухинської ЗОШ І-ІІІ ступенів

2.Використання відео матеріалів і світової мережі Інтернет на уроках англійської мов.

БухалоС.В-вчитель англійської мови Гілецької

ЗОШ І-ІІІ ступенів

3. Організація проектної роботи через драматизацію на різних етапах навчання.

Николенко -Л.М. вчитель англійської мови

Харсіцької ЗОШ І-ІІступенів

4. Встановлення способів сприйняття при вивченні англійської мови.

Расько Г.Г.- вчитель англійської мови Кізлівської

ЗОШ І-ІІІ ступенів

5 .Педагогічна культура вчителя.

Букша В.М. вчитель англійської мови Мокиївської

ЗОШ І-ІІІ ступенів


Чорнухинська загальноосвітня школа I-III ступенів ім. Г.С.Сковороди


План- конспект

відкритого уроку з англійської мови у 8-Б класі з теми

« Здоровий спосіб життя. Харчуйся правильно»


Вчитель англійської мови

Зрібняк Т.А.


2009р.


Тема: Healthy Lifestyle. Eat the Right Food.

Мета: перевірити рівень умінь і навичок у застосуванні вивченого матеріалу за темою на практиці у знайомих і змінених ситуаціях; розвивати комунікативно-пізнавальну діяльність учнів; удосконалювати навички аудіювання, читання та письма, усного діалогічного та монологічного мовлення; виховувати потребу вести здоровий спосіб життя.

Обладнання: опорний конспект, роздатковий матеріал (картки з словами, текстом, завданнями, схемою написання твору).

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

І. Організація класу. Привітання. Рапорт чергового. Оголошення теми уроку.

Dear children! Let’s start our lesson. There are some guests at our today’s lesson, let’s show them that you can study English.

Today we are going to speak about healthy lifestyle and about food, one of the most essential part of our life. We’ll practise more in speaking, using the vocabulary, reading, listening and translating.

ІІ. Підготовка до іншомовного мовлення.

1. Фонетична зарядка.

We have a lot of work to do. First of all, let’s have phonetic drills. Repeat after me:

Some of us like brown bread,

Some of us like white,

Some of us eat a lot of meat,

Some don’t think it’s right.

Some of us like apples,

Some drink juice at night.

Some of us eat many sweets,

Some don’t think it’s right.
  • By the way, who can translate the rhyme?
  • Now I want you to remember some proverbs. Listen attentively and try to translate them from English into Ukrainian:



1) Good health is above wealth.

2) Laughter is the best medicine.

3) A sound mind in a sound body.

4) An apple a day keeps a doctor away.

5) The best doctors in the world are Doctor Diet, Doctor Quiet and Doctor Merryman.

2. Мовленнєва зарядка (Warming-up activity).

I’d like you to speak about your lifestyles. Answer my questions:
  • How often do you eat fruit and vegetables?
  • When do you usually get up?
  • Do you sleep more or less than 8 hours a day?
  • Do you smoke?
  • Do you eat junk food?
  • What do you usually have for breakfast? for lunch at school?

ІІІ. Основна частина уроку.

1. Лексична робота. Удосконалення навичок вживання в мовленні лексико-граматичних структур.

Now we’ll practise more in using the vocabulary. Your task is to find English equivalents to such word combinations and sentences as:

1) ми їмо, щоб жити;

2) мати достатньо енергії;

3) трішки цукру;

4) багато солі;

5) жити і рости;

6) хороше джерело поживних речовин;

7) молоко і молочні продукти;

8) дотримуватися збалансованого харчування;

9) висококалорійний;

10) багато жиру;

11) проблеми з серцем і вагою;

12) належна(відповідна) їжа;

13) некорисна(нездорова) їжа;

14) підтримувати себе в формі;

15) найкраща порада;

16) обмежити кількість некорисної їжі.

2. Читання тексту «We Are What We Eat».

There is a saying “We are what we eat”, so let’s read the text about a balanced diet, because it’s right for your health.

3. Активація навичок монологічного мовлення.

You’ve read about the right food. But what do you know about unhealthy food?

What exactly is junk food? Tell about it. I can interrupt you and you must be ready to go on retelling the text after your classmate.

(Переказ тематичного тексту “Junk Food”)

4. Робота в групах ( серед запропонованих лексичних одиниць вибрати окремо корисні і шкідливі для здоров’я продукти). Ігровий момент.

- Now you are divided into three teams. Find out healthy and unhealthy things for your health. Work in groups together. Who will be the first to read the words?

HEALTHY UNHEALTHY

things for your health

are:

honey hamburgers

fish beer

rice hot dogs

nuts crisps

cottage cheese (curds) too much pepper

oranges too much salt

porridge too much sugar

cheese chocolate bars

butter cheeseburgers

mineral water alcohol

juice fizzy drinks

apples pizzas

berries sweets

meat

vegetables salads

grapes

5. Аудіювання діалогу. Активізація навичок діалогічного мовлення (перевірка виконання індивідуального завдання та удосконалення навичок аудіювання).

-Imagine that you are somewhere abroad, for example in England. Katia is a doctor. Ihor is a sick pupil. You are an interpreter. Translate their dialogue sentence by sentence.

Dialogue
  • Good morning, doctor!
  • Good morning. Give me your medical card, please.
  • Here you are.
  • Thanks. Hmm… Sasha Ivanov. It seems to me, I know your father. He is my classmate, but let’s speak about you. What’s the matter?
  • I have some problems with my stomach. And I also have got a bad headache.
  • What have you had for your breakfast today?
  • I didn’t want to eat soup. So I had 3 fried eggs and…
  • What? Coffee?
  • Yes, strong coffee.
  • What did you have for supper yesterday?
  • I had 2 hamburgers and some porridge.
  • Oh, I see. Tell me, please, do you smoke?
  • Yes, sometimes. But don’t tell my father, please.
  • I’ll think of it. You should keep to a balanced diet: eat more vegetables, meat and fish; drink more fruit juice and mineral water or green tea.

Besides, it’s better to go in for sports than to smoke. But now you should take these tablets three times a day, and you’ll have no problems with your health.

-Thank you, doctor. Good-bye!

-Good-bye! Good luck!

6. Письмо. Завдання з граматики.

At last, we’ll have an exercise in writing. Translate the sentences into English, make the sentence negative and then interrogative (all types of questions).

1) His sister bought 5 hamburgers yesterday.

2) My father drinks coffee in the morning.

3) My mother likes green tea.

  1. Заключна частина уроку.

1. Домашнє завдання (твір з опорою).

Your hometask for the next lesson is to write a composition about your lifestyle. Use the writing guide to help you.

2. Підсумки уроку. Оцінювання.

-Let’s sum-up our lesson. Thank you very much for your hand work. You have done a lot today. I think you deserve good marks. I wish you to be healthy. I hope that the information of this lesson will be useful for you. The lesson is over. See you later.

Write about your lifestyle. Use the writing guide to help you.

My lifestyle

It’s important to ____________ . My diet is ___________. As a rule, I have______ meals a day. I usually have ___________ for breakfast, ________________ for dinner, ____________ for supper. I have_________ for lunch at school. I like to eat ______________ best of all.

I have__________ lessons in my timetable a day. I usually do my lessons for____ hours. I like to study_________. It’s not easy for me to study__________. I do my physical exercises _____________. I like to play ________________. I spend ___________ hours watching TV____________. I go to bed at________ o’clock and sleep for _____ hours. My hobby is_______________ .On weekends I __________________. I think I have a ­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­_______________ lifestyle.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Write about your lifestyle. Use the writing guide to help you.

My lifestyle

It’s important to ____________ . My diet is ___________. As a rule, I have______ meals a day. I usually have ___________ for breakfast, ________________ for dinner, ____________ for supper. I have_________ for lunch at school. I like to eat ______________ best of all.

I have__________ lessons in my timetable a day. I usually do my lessons for____ hours. I like to study_________. It’s not easy for me to study__________. I do my physical exercises _____________. I like to play ________________. I spend ___________ hours watching TV____________. I go to bed at________ o’clock and sleep for _____ hours. My hobby is_______________ .On weekends I __________________. I think I have a ­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­_______________ lifestyle.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Write about your lifestyle. Use the writing guide to help you.

My lifestyle

It’s important to ____________ . My diet is ___________. As a rule, I have______ meals a day. I usually have ___________ for breakfast, ________________ for dinner, ____________ for supper. I have_________ for lunch at school. I like to eat ______________ best of all.

I have__________ lessons in my timetable a day. I usually do my lessons for____ hours. I like to study_________. It’s not easy for me to study__________. I do my physical exercises _____________. I like to play ________________. I spend ___________ hours watching TV____________. I go to bed at________ o’clock and sleep for _____ hours. My hobby is_______________ .On weekends I __________________. I think I have a ­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­_______________ lifestyle.


Junk Food



  1. In today’s world, people are too busy, so they have less and less time to cook and eat proper meals.
  2. So they grab whatever is available- and that is usually junk food.
  3. What exactly is junk food?
  4. It is anything that is high in calories but lacking in nutrition- hamburgers, crisps, chocolate bars, hot dogs and pizzas.
  5. They contain a lot of fat.
  6. A diet of junk food is not the best thing for your health, because it is high in fat, which is associated with a risk of cancer.
  7. In the future you’ll have problems with your weight, heart and liver.
  8. The best advice for those who cannot live without their hamburgers or chocolate bars, is to limit the amount of junk food they eat.
  9. A little now and then will probably do no harm.
  10. Always find out what goes into the food before you decide to eat it.
  11. Besides, do regular physical exercises to keep your body fit and healthy.
  12. Doctors say that twenty minutes’ exercise three times a week is all that is necessary.
  13. And if we improve our eating habits, we’ll be better equipped to deal with our stressful lifestyles.



Чорнухинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

імені Г.С.Сковороди


Доповідь на тему


«Шляхи активізації комунікативно-пізнавальної діяльності учнів на уроках англійської мови»


(Для виступу на районному семінарі вчителів англійської мови)


Вчитель англійської мови

Зрібняк Т.А.


2009

Шляхи активізації комунікативно-пізнавальної діяльності

учнів на уроках англійської мови

Предмет іноземна мова має великі можливості у формуванні й вихованні особистості. Він розвиває мислення,пам'ять,творчість,сприяє самовиявленню особистості. Тому необхідною умовою ефективності уроку англійської мови вважаю створення атмосфери успіху. Саме про те, як досягти найкращого результату в навчанні іноземних мов,написано багато корисного матеріалу в статтях, солідних підручниках,дисертаціях. Але все одно кожен вчитель продовжує шукати відповідь на питання: “Як навчити вчитися? Який метод найбільш оптимальний?Яка форма роботи сприятиме більшому зацікавленню?.. ” І це добре, тому що в той момент, коли припиниш пошук, перестанеш навчатися та самовдосконалюватися, перестанеш бути вчителем. У запропонованій роботі на основі прикладів з власного досвіду зроблено спробу дати відповіді на ці питання.

Насамперед, визначальним є зміст навчання. Вибір оптимального змісту навчання є досить важливим фактором успішного навчання. З метою активізації пізнавальної діяльності учнів під час підготовки до уроку необхідно здійснювати підбір або створення текстів,що містять нову цікаву пізнавальну інформацію. На онові цього принципу було розроблено текст про некорисну їжу (“Junk Food”), з якого учням було цікаво дізнатися про те, чому не можна часто їсти гамбургери,чіпси і т.п. Текст адаптований для рівня 8-класників на основі матеріалу,вміщеного в підручнику В.Еванс,автора серії підручників британського курсу англійської мови. Матеріал цікавий тим,що містить необхідну лексику,яка,до того ж ,не має “калькованих аналогів” у рідній мові. У зв’язку з тим, що в підручнику А.Несвіт для 8 класу,на мою думку,недостатньо матеріалу до розділу “Стиль життя людини”(зокрема,”Здоровий спосіб життя”), вважаю доцільним провести з учнями роботу саме над цим текстом.

Також можна пропонувати учням невеликі тексти, що містять нову функціональну лексику і цікаву для дітей інформацію, наприклад про рослинний світ (“The World’s Largest Flower”), знаки зодіаку(“Animal Years”), життя королеви Великобританії (“The Queen’s Life”),найпопулярніші фільми,книги (“Best-selling books”), найбільш забруднені міста (“Mexico City”), найбільший торт,омлет,піцу та млинці (“Food Records”),про віруси в комп’ютерній мережі (“Computer virus”) і т.п.Такі тексти значно розширять кругозір учнів та поповнять їх словниковий запас. Їх можна використовувати для прослуховування або читання з наступним переказом.

Крім того, для того щоб зробити атмосферу на уроці невимушеною, а вивчення англійської мови – захоплюючим, можна запропонувати учням для виконання в групах та індивідуально психологічні тести. Вони, як правило, носять гумористичний характер і водночас містять тематичну лексику та граматичні структури,що вивчаються,тому вдало доповнять традиційні завдання й сприятимуть їх більш легкому,усвідомленому сприйняттю з наступним використанням у мовленні. Наприклад, вивчаючи тему “Мій друг”, пропоную тест “Are you a Good Friend?”, що містить питання щодо ситуацій,які часто виникають у стосунках між дітьми. Тож коментар як до цього,так і до інших тестів, має виховне значення. Вивчаючи тему “Шкільне життя”, для учнів 6 класу пропоную тест “How organized are you?”, “Are you a good pupil?”(8кл.),”Can you organize your time?”(9кл.); “Я, моя сім’я і друзі”- “Are you really rude or quite polite?”(10кл.),”Are you a born leader?”(9кл.),”Are you satisfied with life?”(11кл.);”Стиль життя”- “Food and health”(8кл.); ”Природа і погода” – “Do you worry about the environment?”(11кл.) і т.д.

Для активізації діалогічного мовлення можна запропонувати для інсценування на різних етапах опанування лексичних одиниць (при їх введенні,закріпленні, тренуванні вживання) та для закріплення граматичного матеріалу жарти і різноманітні діалоги. Вони завжди добре засвоюються учнями. Наприклад, вивчаючи умовні речення та складний додаток (“Complex object”),використовую такий жарт:

-My boy, when you grow up I want you to be a gentleman.

- I don’t want to be a gentleman, father. I want to be like you.

Під час вивчення теперішнього простого часу:

Visitor: “Do you like to read poems, dear?”

Child: “Oh, no, I don’t like it, but mummy asks me to do it when she wants people to go.”

Вживання означеного артикля перед іменниками, що означають єдині в своєму роді поняття; питальне слово “which”:

Teacher: Which is nearer to us, England or the Moon?

Pupil: The Moon.

Teacher: The Moon? Why do you think so?

Pupil: We can see the Moon and we cannot see England.

Безособові речення, вживання модального дієслова can:

Nick: Why is it so cold today?

Father: It is winter now. It is always cold in winter.

N.: But why? Can you explain? Why is it cold in winter?

F.: Oh, Nick, I didn’t ask my father so many questions when

I was a little boy.

N.: That’s why you cannot answer my questions.

Такі і подібні діалоги пропоную прочитати виразно за особами слабшим учням, розповісти напам’ять (індивідуальне домашнє завдання) - сильнішим учням. Використані в ході уроку,вони знімуть втому, емоційну напруженість в класі, освіжать сприйняття та відновлять працездатність.

Для розвитку навичок комунікативного мовлення для роботи в парах чи міні-групах ефективним є виконання перекладу комбінованих діалогів (українсько-англійських). Наприклад, вивчаючи тему “Asking the way”, можна запропонувати такий міні-діалог:
  • Вулиця Чехова далеко звідси?
  • Yes, it is. I advise you to take a trolley-bus.
  • Де зупинка?
  • It’s over there.
  • Щиро дякую.
  • Don’t mention it.

“Кіно.Улюблені фільми” (7кл.):
  • What film did you see last?
  • Це був фільм Тарковського.
  • What impression did it make on you?
  • Всі фільми Тарковського справляють велике враження.
  • I fully agree with you.

Після виконання такого завдання пропоную учням перекласти діалог з використанням виразів, які необхідно засвоїти і вміти трансформувати, робити відповідні заміни. Такі діалоги моделюю сама,враховуючи рівень учнів і намагаючись використовувати реальну ситуацію й будувати розмову навколо неї.

Наприклад, вивчаючи тему ”Кольори” у 3 класі, відпрацьовую у мовленні учнів фрази:”Give me a red pencil,please”, “Here you are”, “Not at all”. Потім, тримаючи в руках коробку з олівцями, даю завдання попросити у мене будь-який олівець; пізніше – прислухатися і зрозуміти, хто повинен повернути мені олівець.
  • Give me a yellow (red…) pencil, please.
  • Here you are.
  • Thank you.
  • Not at all.

- Give me my green pencil, please…

Розвитку мовленнєвої діяльності,звичайно,сприяє використання цікавих скоромовок,віршиків, пісень для проведення фонетичної зарядки. Вони покликані не лише удосконалювати фонетичні навички, а й розширювати лексичний запас школярів, відпрацьовувати вживання певних граматичних структур.

Мотивація, тобто наявність цікавості в учнів та стимулу до навчання, є одним з найважливіших факторів ефективності, результативності уроку.

Гарним способом створення й підтримання стимулу є змагання – гра. Клас ділиться на групи, команди, які змагаються між собою: хто скаже більше слів, речень з теми; знайде більше синонімів; підбере відповідники прислів’ям і т.ін. Така форма роботи виправдовує себе і під час активації лексичного матеріалу, і на уроках повторення та узагальнення вивченого матеріалу. Адже в умовах гри здійснюється мимовільне запам’ятовування нового лексичного та граматичного матеріалу, розвивається мовленнєво-розумова діяльність.

Вважаю дуже корисним заучування напам’ять мовного матеріалу, що містить часто вживані за структурою вирази і фрази. Але цьому завданню передує ряд вправ:
  • опрацювання лексичного матеріалу (усні, письмові підстановочні вправи з використанням нових лексичних одиниць);
  • пошук в тексті еквівалентів українським словосполученням та реченням;
  • граматичний аналіз структур;
  • короткий переказ тексту (скоротивши до 5-6 речень) з використанням ключових слів;
  • переказ даного тексту з опорою на ключові слова, записані на дошці;
  • зворотний переклад тексту.

Особистісний підхід значною мірою підвищує ефективність будь-якого уроку: матеріал, спроектований на себе, співвіднесений з особистим досвідом, є таким, що вимагає особистої оцінки учня, дозволяє йому розкритися та самореалізуватися, засвоюється набагато краще. Уроки англійської мови є сприятливим грунтом для реалізації принципу особистісного підходу. Весь новий матеріал, як правило, вводиться та відпрацьовується з орієнтацією на особистий досвід учня: «Яке твоє улюблене заняття?», «Яка твоя думка з цього приводу?», «Чи любиш ти робити (вчити, читати про...) це?», «Розкажи про свого друга, сім’ю, канікули...» тощо. Чудовим проявом особистісного підходу, який завжди дає дуже високі результати, є складання вчителем тренувальних вправ (в основному на граматичні правила), героями яких є учні класу. Це дуже кропітка, але результативна робота.

І, звичайно, особистісний підхід нерозривно пов’язаний з творчим (підсумковим) етапом сучасного уроку англійської мови – виконанням творчих завдань, які дозволяють учневі максимально самореалізуватися, готуючи власне (усне чи письмове) повідомлення на запропоновану тему, переказ від імені різних персонажів, інтерв’ю, листи і т.п.

Такі роботи є відображенням набутих знань. Для того, щоб полегшити учням підготовку до виконання творчих завдань, пропоную прослухати подібний текст (лист, розповідь), опорний текст з пропусками для розширення повідомлення; слова, що допомагають зв’язувати між собою частини повідомлення, так звані слова-розповідачі (firstly, to my mind, by the way, besides…).

У своїй роботі я навела лише окремі приклади, описала деякі форми і методи, які застосовую під час проведення уроків. Кожен урок – це ще один пошук чогось нового, більш ефективного. І лише досвід і бажання творити дають можливість давати повнішу відповідь на питання « Як зробити урок ефективним?», адже “Where there is a will, there is a way”.