И господарства, галузі міжнародної спеціалізації, найбільші промислові та сільськогосподарські райони, специфічні особливості зовнішніх економічних зв'язків США
Вид материала | Документы |
СодержаниеХід уроку II. Мотивація навчальної діяльності III. Вивчення нового матеріалу IV. Закріплення знань та підсумки уроку V. Домашнє завдання |
- Розд І л 1 інформатизація системи міжнародної торгівлі як фактор спеціалізації національних, 608.47kb.
- Конспект лекцiй (для студентів спеціальностi 050100 "Економіка підприємства", спеціалізації, 1260.16kb.
- Європейської інтеграції україни н А К А З, 639.11kb.
- N 259 ( z1011-05 ) від 29., 362.56kb.
- 1. Затвердити Правила роздрібної торгівлі непродовольчими товарами, що додаються, 442.12kb.
- 1. Затвердити Правила роздрібної торгівлі непродовольчими товарами, що додаються, 617.06kb.
- Курс лекцій з міжнародної економіки тема міжнародна економічна система, 12764.52kb.
- Звіт про виконання Плану роботи Комісії апу з зовнішніх зв’язків та інформаційного, 30.93kb.
- Лекція 14. Міжнародні фінанси, 131.99kb.
- Це комплекс підрозділів І служб, головне завдання яких зводиться до забезпечення нормального, 156.73kb.
США
Мета: сформувати знання про загальні риси ЕГП США, населення, природно-ресурсний потенціал країни, особливості галузевої та територіальної структури господарства, галузі міжнародної спеціалізації, найбільші промислові та сільськогосподарські райони, специфічні особливості зовнішніх економічних зв'язків США; розвивати навички збирання, вивчення, аналізу та відбору найбільш важливої інформації, вміння презентувати підсумки роботи; продовжувати формування економічного та екологічного мислення учнів.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Методи та методичні прийоми: метод проектів (інформаційний проект), групова робота.
Обладнання: політична карта світу; ілюстративний матеріал (державні символи США, краєвиди країни); картки-завдання для групової роботи; підручник «Економічна та соціальна географія світу», 10 кл., атласи.
Список використаних джерел
- Нестандартний урок географії. Бібліотека журналу «Географія» – Харків. «Основа» 2006
-
ХІД УРОКУ
I. Актуалізація опорних знань
Бесіда
- 3 якими історико-географічними регіонами світу ви ознайомились на попередніх уроках? (Європа та Азія)
- Спробуйте охарактеризувати кожен з них одним реченням. (Країни Європи приблизно одного рівня розвитку, пов'язані між собою інтеграційними процесами, країни Азії — дуже різноманітні за рівнем економічного розвитку)
II. Мотивація навчальної діяльності
Для країн Америки притаманна велика контрастність за рівнем економічного розвитку. Наш урок буде присвячений великій країні з Великими рівнинами, Великими озерами, Великим каньйоном, величними гірськими системами, «плавильному котлу» різних націй та рас; державі, в порівнянні з країнами Європи та Азії, майже без історії. Про яку державу йде мова? (Сполучені Штати Америки)
• Методом гранування напишіть свої уявлення про США? (Статуя незалежності, хмарочоси, ковбої, джаз, «Форд», «Шаттл», Голлівуд, Лас-Вегас, 11 вересня тощо)
III. Вивчення нового матеріалу
1. Організація групової роботи над інформаційним проектом
- Пропоную розробити сьогодні на уроці проект щодо характеристики США. Спробуйте сформулювати ідею головної проблеми нашого проекту. (Які чинники сприяли перетворенню США в економічний центр світу; в чому причини світового лідерства США, формула успіху США?)
- Яку ідею ви вважаєте кращою? (Запис на дошці — «Формула успіху США»)
- Чи є вивчення цього питання важливим для вас, українських школярів? Поясніть свою думку.
- Для відповіді на головне питання уроку нам необхідно опрацювати декілька тематичних запитань. (Див. розділ таблиці «Я повинен знати», додаток 1)
- Прочитайте інструкцію до виконання роботи. (Розділ «Я повинен уміти», додаток 1)
- Які джерелах інформації допоможуть нам у роботі? (Підручники, атласи, карти, опорні схеми)
- В якому вигляді ви пропонуєте презентувати підсумки роботи? (У вигляді усних відповідей з допомогою карт, ілюстрацій та опорної схеми)
- Як ми зможемо скласти цілісне уявлення про країну? (Можемо створити авторську смислово-логічну схему-конспект)
- Для роботи над проектом пропоную вам об'єднатися в групи експертів по 2-3 учні з одного питання характеристики країни. Оберіть координатора роботи та поясніть одним реченням свій вибір.
Оберіть питання для вивчення за типовим планом економіко-географічної характеристики країни. (Надати кожній групі пакет матеріалів, час на підготовку до презентації 15-20 хв.)
Група 1. Візитна картка, ЕГП, історія розвитку США.
Група 2. Природно-ресурсний потенціал США.
Група 3. Населення США.
Група 4. Загальна характеристика господарства.
Група 5. Характеристика промисловості США.
Група 6. Характеристика сільського господарства США.
Група 7. Характеристика транспорту США.
Група 8. Внутрішні відмінності США.
Група 9. Специфіка зовнішніх економічних зв'язків США.
2. Презентація одержаної інформації (заслуховування виступів кожної групи із заповненням опорної схеми, додаток 2)
IV. Закріплення знань та підсумки уроку
Ми маємо достатньо інформації для розв'язання проблемного питання проекту? (Так)
- Які складові ми запишемо до «формули успіху» США? (ЕГП! + Пр. умов. + Пр. рес! + Тр. Рес! / мирний розвиток + ринкова економіка)
- Який результат роботи на уроці ми маємо? (Заповнену смислово-логічну схему — додаток 3)
- Чи була робота на уроці для вас цікавою та корисною? Чим саме? Що ви дізналися? Чого навчились?
- Презентацію якої групи вважаєте кращою? Чому?
- Хто з учнів був найбільш активним та корисним на уроці? (Для групи, всього класу)
- Прошу координаторів виставити до аркушів оцінювання (вільної форми) оцінки учасникам групи, а членам групи — своєму координатору. Будьте об'єктивні.
V. Домашнє завдання
Провести самоаналіз ваших знань з теми за допомогою картки (див. додаток) та доповнити наш проект, спираючись на знання курсу географії України, відповідями на питання розділу «Поміркуй удома».
Додаток 1
Я повинен знати | Я повинен вміти |
1. Загальні риси ЕГП, населення, природно-ресурсного потенціалу країни. 2. Особливості галузевої та територіальної структури господарства. 3. Галузі міжнародної спеціалізації. 4. Найбільші промислові та сільськогосподарські райони. 5. Специфічні особливості зовнішніх економічних зв'язків США | 1. Зібрати інформацію. 2. Вивчити та проаналізувати інформацію. 3. Відібрати найбільш важливу інформацію. 4. Презентувати підсумки роботи |
Додаток 2
Перевір свої знання, сплануй своє домашнє завдання:
- Я знаю це питання та можу розповісти іншим.
- Я розумію це питання, але мені важко розповідати.
- Я не знаю цього питання.
Додаток 3
Я знаю, що... | Мої знання в кінці уроку | Мої знання після виконання домашнього завдання | |
1. Я вивчаю тему... | | | |
2. У цій темі вивчаються держави... | | | |
3. ЕГП США вигідне, тому що... | | | |
4. Природно-ресурсний потенціал характеризується... | | | |
5. Характерні риси населення... | | | |
6. За структурою господарства США... | | | |
7. Головні галузі промисловості США... | | | |
8. Найбільші промислові райони... | | | |
9. Галузевий склад сільського господарства... | | | |
10. Специфіка зовнішніх економічних зв'язків США... | | | |
Поміркуй удома! Що з досвіду США може бути використано в розвитку України? Назвіть основні напрямки зв'язків між Україною та США.