Попович І. С., начальник відділу освіти Іршавської рда

Количество страниц14
Дата09.03.2012
Размер3.49 Mb.
ТипДиплом


СодержаниеПопович І. С., начальник відділу освіти Іршавської РДА
Схвалено до друку
Р. І. Котич Л. І. Митровцій О. Ю. Плеші Л. М. Бідзілі М. Ф. Продан М. Ю. Щоки
Ваш Єлизавета Іванівна
Сутність і види інтерактивних методів навчання
Групові методи
Чи погоджуєтеся ви з думкою групи?
Фронтальні методи
Чи добре я працював зі своїми товаришами?
Я співробітничав з іншими, коли клас працював над досягненням загальної мети.
Я ретельно поставився до виконання завдань.
Я висловлював нові ідеї.
Я підбадьорював інших.
Ми відповідали на запитання, даючи в разі потреби пояснення.
Ми пояснили іншим те, на чому самі розумілися.
Ми допомагали одне одному, аби всі могли зрозуміти і застосувати на практиці інформацію, яку ми отримали.
Ми надавали можливість усім взяти участь в обговоренні, прийнятті рішення та представленні результатів роботи групи.
Вимоги до впровадження інтерактивного навчання
Правила для учнів
Процес впровадження
Методичні рекомендації щодо підготовки уроку
Оголошення, представлення теми
Надання необхідної інформації
Рефлексія результатів учнями
З якою метою ви робили цю вправу?
Технологія проведення підсумкового етапу
Марія КЕЛЕМЕН
Чисті джерела
Прислів'я та приказки.
Тип уроку
Хід уроку
III. Мотивація навчальної діяльності.
IV. Засвоєння нових знань.Вступне слово вчителя.
Біда спить, а Бог біді горазд ладить.
Пауза. Логічний наголос
Цю роботу учні продовжать вдома.
Гра «Хто швидше?» Учитель.
II варіант
Підсумки уроку.
V. Оцінювання учнів. Мотивація оцінок.
За сторінками книги
Мета уроку
Тип уроку
Епіграф уроку
I. Організація класу.
III. Мотивація навчальної діяльності.
Короткі біографічні відомості подає заздалегідь підготовлений учень за вступною статтею цього ж видання (с. 3-20).
IV. Літературний екскурс у світ підкарпатських переказів. Учитель.
Далі — виразне читання учнем переказу «Як баба затопила татарина» (с. 39 даного видання).
Виразне читання учнем переказу «Бринда, пан Бронецького замку» (с. 33-34).
Виразне читання переказу учнем
V. Заключне слово учителя.
VI. Оцінювання знань учнів. Мотивація оцінок.
Урок української мови
Культурологічна змістовна лінія
Хід уроку
V. Підсумок уроку.
Література рідного краю
Нехай крилатий кінь Пегас
Поезія любить не всіх.
Поезія любить не всіх.
1-ий. рекл. агент
2-ий рекламний агент
3-ий рекламний агент
1-ий учень з анотацією.
Роздаю автографи
Учні 11-А класу
Тема уроку
Тип уроку
Хід уроку
Мотивація навчальної діяльності
Розкажу вам, друзі
Ознайомлення з темою та метою, завданнями уроку
Не шкодуймо свій листочок
Конкурс “Найкраща трійка”
Підсумок уроку у формі “ланцюжка”
Що піснею лилася з-під струн?
Ти не лукавила зі мною
В похилій хаті, край села
Як гірко, як нестерпно жаль
Я бачив пекло… там неволя
Мені однаково: чи буду
Було колись, запорожці вміли панувати!
За що боролися ми з ворогами.
Ось хоч би в цій могилі –
По своїй землі
Тяжко – важко в світі жити…
Леся Українка — геніальна дочка українського народу. Життєвий і творчий шлях письменниці
Хід уроку
Борис Олійник
Методичний прийом «мікрофон».
Дійові особи
Олесь Гончар
Ольга Косач-Кривинюк
Ольга Косач-Кривинюк
Ольга Косач-Кривинюк
Учитель. 6. 1881 року Леся сильно застудилася. Ольга Косач-Кривинюк
Олена Пчілка
Ольга Косач-Кривинюк
Ольга Косач-Кривинюк
Леся Українка
Леся Українка
Михайло Павлик
Леся Українка.
Леся Українка
Леся Українка
Леся Українка
Леся Українка.
Леся Українка.
Леся Україна.
Леся Українка.
Леся Українка.
Учитель. 20. У 1910 році живе в Єгипті, Києві, на Кавказі (Тела­ві, Кутаїсі). Леся Українка.
Леся Українка.
Леся Українка.
Леонід Первомайський
Домашнє завдання
Хід уроку
Самотній сад
Синоніми вживаються в мові для уникнення повторів слів.
Горизонт, обрій, виднокраї, небо
Другий хліб, біле золото, легені планети, чорне золото, пухнасте диво лісів, мандрівні Гомери, інженери людських душ, майстри пе
Т.г.шевченко «великий льох».
Підбиття підсумків уроку
Домашнє завдання
Талант бачити, чути, розуміти
Хід уроку
То – хащі символів. Людина день при дні
Іv. підбиття підсумків уроку
V. домашнє завдання
Розвиток зв’язного мовлення
Тип уроку
Ліна Костенко
Вступне слово вчителя
Учитель. На уроці ми з вами розглянемо поезії збірки “Верлібрідо”. Назва її трохи незвична. Верлібр
Довга нитка дороги
Цей простір називається життям.
Ніхто нікуди не втече
Твоя посмішка пустила коріння в моєму серці
Твої цілунки ніби той оркестр
А коли настане осінь
Українська література
Щоб Бог заслав мені найбільший дар
Іv. юні біографи.
V. сценаристи-постановники.
Vі. слово любителів поезії. аналіз поезій, виразне
Vіі. підсумок уроку. оцінювання праці учнів на уроці.
Іх. домашнє завдання.
Іv. робота учнів у групах.
V. поетична хвилинка.
Весна колисанка молитва
Vі. тренувальна вправа.
Vіі. психологічний аутотренінг.
Vііі. подорож у країну нових знахідок.
Іх. етап композиційної завершеності.
Х. підсумок уроку, оцінювання навчальних досягнень учнів.
Хі. домашнє завдання.
Бідзіля Любов Михайлівна
Українська література
Тип уроку
Девіз уроку
Учень: - Можна виділити пейзажну, інтимну, громадянську і філософську лірику. Учитель
1) „Рідна мова”
2) „До історії України”.
Аналіз ученицею
1) „Вишиванка”
Щастя – воно поруч.
Олексій Федотович Коломієць.
Тип уроку
Творчість яких поетів – шістдесятників ви вже вивчили? (В.Симоненка і Д.Павличка).
1. Що лежить в основі сюжету? Поясніть вибір автором підзаголовка. У чому полягає головний конфлікт драми?
Який класичний твір української літератури ХІХ ст. це засвідчує?
Як ви вважаєте: чи правильно виховував Платон своїх дітей і які результати того виховання? (
Лінгвісти, поясніть значення слова „максималізм”.
Продан Марія Федорівна
Література рідного краю
Засоби навчання
Актуалізація опорних знань
Оголошення теми і мети уроку
Розкажіть, що ви знаєте про поетку, творчість якої ми сьогодні вивчатимемо
V. Узагальнення вивченого
Оформлення класу
Тип уроку
II. Перевірка домашнього завдання.
III. Виклад нового матеріалу.
IV. Умови конкурсу
V. Відповіді учнів
Богдан Лепкий.
Польський бібліографічний словник
Робота в групах.
Читець. ( читає вірш „Заспів”) Літературознавець І.
Літературознавець ІІ.
Літературознавець ІІІ.
Учитель. А якою була освіта Богдана Лепкого? Де і як здобував її? Літературознавець ІV.
Учитель. Богдан Лепкий був тісно зв’язаний з народом. Часто виступав перед ним. Що скажуть нам критики? Даємо їм слово. Критик.
Учитель. Які ж теми звучать у творах Богдан Лепкого? Літературознавець ІІ.
Читець. Читає вірш „Карпати”. Учитель.
Читець. Читання поезії „Видиш, брате мій”. Учитель.
Підсумкова бесіда.
Мотивація оцінок на уроці.
Тип уроку
1. Слово вчителя
2. Гра „Моя анкета”.
Конкур „Хто більше?” (Із букв слова скласти якнайбільше слів)
Літературна хвилинка
V. Острів „Відміни іменників”.
Королева Граматика
Королева Граматика
Домашнє завдання.
Тема: Дмитро Кремінь – істинний поет Іршавщини. Мета.
Тип уроку
Епіграф до уроку
Д.Кремінь Хід уроку
Альфо й омего моя!
Лінія життя
Рідне село
Та криниця не висохла ще
ІІІ. Підсумки уроку
Вертепна драма
2-й учень
4-й учень
ІV. Домашнє завдання
Урок позакласного читання)
Епіграф до уроку.
І. Актуалізація опорних знань
Спогади очевидців голодомору
Додаток № 1
Поетична рубрика
І не було голодного села?
Додаток № 9
В. Самійленко
Н. Кузьма
Література рідного краю
Виступ учня з матеріалом дослідницької - пошукової роботи в бібліотеці. (див. додаток)
Навіть злі вороги
Будь славне те зерно!
Федір Потушняк - відомий і невідомий
I-а ведуча
II-а ведуча
II-а ведуча
I-а ведуча.
Читець: Поезія «Павук» II-а ведуча
Вливається оцей потік стрімкий
Розвиток творчих здібностей та виховання патріотизму на уроках української мови та літератури
Дві свічки на одному підсвічнику
Хід уроку
III. Виклад нового матеріалу.
Звучить уривок із «Щоденника»
Звучить вірш «Вістка з тюрми»
25 листопада 1974 року
1-й учень.
2-й учень.
3-й учень.
4-й учень.
IV. Підсумок
Тип уроку
Рубрика «Літературознавство»
Рубрика «Паралельні світи»
Рубрика «Сторінки історії»
Рубрика «Економіка і господарство»
Гра – це світле вікно, крізь яке
Тип уроку.
Хід уроку
V. Підсумки уроку.
Тема: Однорідні члени речення. Розділові знаки в реченнях з однорідними членами. Мета
Тип уроку
Христя Алчевська
Домашнє завдання.
Учитель. Слово мають «Юні артисти». Звучить пісня «Вставай, страна огромная». 1 учень.
Група “дослідників”
Учитель. Нарешті слово має творча група - "літературознавці". Учень
5 учень. (читає уривок із роману «Циклон»). Гора над містом
Ділимося здобутками
Порадник учителям