Визначення типів текстів. Складання опису кошеня

Вид материалаУрок

Содержание


Хід уроку
II. Фонетична зарядка.
III. Мотивація навчальної діяльності.
IV. Оголошення теми та мети уроку.
V. Актуалізація опорних знань.
Мокрий як соловейко
VIІ. Фізкультхвилинка.
Подобный материал:
Відділ освіти

Селидівської міської ради

Методичний кабінет




Інтегрований урок

РОЗВИТКУ ЗВ'ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ ТА

АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ


Іванченко Раїса Вікторівна

учитель початкових класів

вищої кваліфікаційної категорії,

старший учитель

Гірницької ЗОШ І – ІІІ ступенів № 17


Тема: визначення типів текстів. Складання опису кошеня.

Мета: закріпити, систематизувати знання учнів про текст, виробляти вміння розпізнавати текст-опис, розповідь, міркування; вчитися спостерігати, порівнювати, думати, збагачувати словниковий запас та описувати кошеня; розвивати здатність до мовних спостережень, мовленнєву реакцію, готовність до участі в спілкуванні; виховувати позитивне ставлення до вивчення рідної та іноземної мови, бажання спілкуватися ними.

Обладнання6 тексти різних типів, тематичні малюнки, переплутанка.


ХІД УРОКУ


І.Психологічний настрій.

Вчитель: Уроки бувають різні: короткі і довгі, цікаві і не дуже, сумні і веселі. А ми з Іриною Анатоліївною хочемо подарувати вам не звичайний урок, а інтегрований - це урок зв'язного мовлення та англійської мови.

І давайте щиро та сердечно привітаємо один одного та всіх присутніх:

Я посміхаюся сонечку

Здрастуй, золоте.

Я посміхаюся квіточці

Хай вона цвіте!

Я посміхаюся дощику

Лийся мов з відра.

Я посміхаюся друзям,

Зичу їм тепла.

Гостям усміхаюсь-

Зичу їм добра!

(діти посміхаються один одному і присутнім)


II. Фонетична зарядка.

The hen has a chicken

What does it say?

Cheep, cheep, cheep, cheep.

All the day.

The duck has a duckling

What does it say?

Quack, quack, quack, quack.

All the day.

The dog has a puppy

What does it say?

Bow-wow, bow-wow, bow-wow.

All the day.

The cat has a kitten

What does it say?

Miaow, miaow, miaow, miaow.

All the day.

III. Мотивація навчальної діяльності.

- А тепер спробуйте розгадати загадки українською мовою.

а) Без сокири, без лопати ,поробили собі хати.

б) Мають хвіст та гострі зуби

Кігті випускають.

Що брати це наші менші,

Люди добре знають.

Вміють плавати, стрибати

Вигинають спинки.

Спробуй їх тепер назвати!

Звісно,це...

- Поміркуйте, чому тварин називають братами нашими меншими?

- Закінчить речення:

Тварини і птахи - це...

- Так про що ми будемо розмовляти на уроці?

IV. Оголошення теми та мети уроку.

Сьогодні на уроці ми поговоримо про різні типи текстів, згадаємо, що таке тема, мета; будемо вчитися спостерігати, порівнювати, думати, збагачувати словниковий запас та описувати кошеня.

V. Актуалізація опорних знань.

- Давайте пригадаємо, які бувають типи текстів?

- А зараз прочитайте тексти, які перед вами і скажіть, що в них спільного,а що різне?

(Всі три тексти про їжачка.)

- Що дізналися з 1 тексту?

(Який їжачок, які у нього вушка, ніс, голівка. Описується зовнішність їжачка)

- Що говориться про їжачка в 2 оповіданні (їжак стеле зимове ліжко, спатиме до весни, це - розповідь).

- Про що довідались з третього тексту? (Їжак приносить користь. Це міркування. У тексті пояснюється, чому саме їжак — корисна тварина.)


VI. Робота над мовним матеріалом.

1. Розплутайте порівняння з’єднавши стрілочками слова:

МОКРИЙ ЯК СОЛОВЕЙКО

ГАРНИЙ ЯК ВОРОНА

РОЗКРИВ РОТ ЯК КУРКА

ЩЕБЕЧЕ ЯК ПАВИЧ

2. Презентація. Повторення назв тварин англійською мовою.

- Ми згадали, як англійською мовою називаються тварини, а тепер згадайте, як малювати їх українською мовою.

3.Вчимося малювати словами (на дошці текст)

- Відгадати, хто це?

- Добрати назву.

- Користуючись текстом, описати лебедя: очі-дзьоб-лапи-шия.

- Які слова свідчать про те, що авторові дуже подобається цей птах? (білосніжний, невимовно гарний)

- Якими словами можна передати захоплення красою лебедя? (прекрасний, чудовий, гарний)

- У яких казках йдеться про цього гарного птаха?

4. Що забув намалювати художник? Лінгвістична гра англійською мовою.

Учитель пропонує учням малюнки тварин, у яких не вистачає якоїсь частини, діти кажуть англійською чого бракує.

- Ми повторили назви тварин та частини їх тіла, які нам допоможуть у подальшому описі. А ось яку тварину ми будемо описувати, ви відгадаєте із загадки.

5. Робота з деформованим текстом.

Моркадоч та саву Кашуб таполоса Точас сявавмиєть Чох з доюво сязнаєть


- Розплутайте переставлянку та відгадайте загадку.

Мордочка та вуса

Шубка полосата

Часто вмивається

Хоч з водою не знається. (Кішка)

Отже, ми будемо описувати кошеня.

VIІ. Фізкультхвилинка.

Relax

Can you hop like a rabbit?

Can you jump like a frog?

Can you walk like a duck?

Can you run like a dog?

Can you fly like a bird?

Can you swim like a fish?

And be still like a good child,

As still as you wish!


VIІІ. Творча робота.

1. Словесний опис кошеняти.

2. Каліграфічна хвилинка

3. Робота у групах:

Ігр. відредагує текст:

У кошеняти біла шерсть. У кошеняти шерсть пухнаста. Волоски шерсті довгі.

Пгр. описує кошеня, яке на малюнку.

ІПгр.записують опис за зачином та кінцівку. Зачин : «Чи любиш ти кошенят?» Кінцівка: «Чи подобається тобі кошеня? чому?»

- Зараз заслухаємо опис кошеня.


ІХ. Перевірка завдання. Оцінювання учнів.

Х. Підсумок уроку.

• Що таке текст-опис ?

• Що вам сподобалось на уроці?

• Чого можна навчитись у звірів?

-У зайчика - бігати прудко;

-У білочки - бути запасливими господарями;

-У їжака - бути добрим;

-У півника - працьовитим;

• А чого не слід вчитися у них?

-У зайчика - бути боягузом;

-У вовка - бути злим;

-У черепахи - бути повільним;

-У ослика - впертим.


ХІ. Домашнє завдання.

Впр.48 і деякі учні описують свою улюблену тварину.

- Тож я бажаю вам бути добрими, працьовитими, кмітливими.