Розрахунок основних економічних показників діяльності підприємства

Контрольная работа - Экономика

Другие контрольные работы по предмету Экономика

? продукції за даними таблиці.

 

Таблиця

ВиробиРічний випуск, шт.Собівартість одиниці продукції, грн/шт.Оптова ціна за одиницю, грн/шт.ЗвітПланЗвітПланX40004300807883У100009000161418

Розвязання

 

1. Обчислюємо затрати на 1 грн. товарної продукції у звітному плановому роках:

 

 

2. Розраховуємо процент зниження собівартості продукції у плановому році в порівнянні із звітним ():

 

 

Задача 44

Потрібно установити можливий відсоток зниження собівартості виробу за рахунок збільшення обсягу виробництва, користуючись таким вихідними показниками звітного і наступного за ним року:

- випуск виробу за рік, шт.- 50000

- збільшення обсягу виробництва,%- 20

- умовно-постійні витрати на річний випуск виробу

у звітному році, грн.- 35000

- збільшення умовно-постійних витрат у наступ. році, % - 4

- валові витрати на виробництво (собівартість)

одиниці продукції у звітному році, грн.- 6,6.

 

Рішення

 

С общ1 = 6,6 х 50000 = 330000 грн.

З пер1 = 330000 35000 = 295000 грн.

Зуд.пер1 = 295000 : 50000 = 5,9 грн.

ВП2 = 50000 х 1,2 = 60000 шт.

Собщ 2 = (35000 х 1,04) + (5,9 х 60000) = 390400 грн.

С ед2 = 390400 : 60000 = 6,51 грн.

?С ед = 6,51/6,60 х 100 100 = -1,4 %

 

Задача 45

Проаналізувати вплив усіх факторів на зміну суми фонду оплати праці у звітному році порівняно з минулим.

 

ПоказникМинулий рікЗвітний рікВідхилення1. Фонд оплати праці, тис. грн.385,0359,7-25,32. Середньоспискова чисельність робітників125100-253. Середня кількість відпрацьованих днів одним робітником за рік220218-24. Середня тривалість одного робочого дня, годин7,07,5+0,55. Середня заробітна плата, грн22,2+0,2

Рішення

Вплив факторів на зміну суми фонду оплати праці розрахуємо за наступними факторами:

1) зміна середньоспискової чисельності робітників:

 

(-25) * 220 * 7,0 * 2 = -77000 грн.

 

2) зміна кількості відпрацьованих днів одним робітників;

 

100 * (-2) * 7,0 * 2 = -2800 грн.

 

3) зміна середньої тривалості робочого дня:

 

100 * 218 * (+0,5) * 2 = 21800 грн.

 

4) зміна середньої заробітної плати:

 

100 * 218 * 7,5* (+0,2) = 32700 грн.

______________________________

Разом -25300 грн.

 

Задача 45

 

За звітними даними собівартість товарної продукції становила 74000 грн., питома вага основної заробітної плати виробничих робітників у ній 26 %, матеріальних затрат - 48 %. На плановий період передбачено досягти росту продуктивності праці одного працюючого на 2 %, середньої заробітної плати - на 1%, а зниження матеріальних витрат на - 4 %. Вияснити, як зміниться собівартість товарної продукції у плановому періоді?

 

Розвязання

Для визначення зміни собівартості товарної продукції можна використати індексний метод. Спочатку обчислимо вплив на зниження собівартості росту продуктивності праці і середньої заробітної плати:

 

 

Вплив зниження рівня матеріальних затрат можна обчислити:

 

 

Загальне зниження собівартості товарної продукції у плановому році становитиме: 0.26 +1.92 = 2.18%, тобто, планова собівартість дорівнює:

 

 

Задача 46

В розрахунковому році передбачається збільшити середньомісячний виробіток на 16%. Про цьому середньомісячна заробітна плата в розрахунковому році має збільшитися на 8%. Частка заробітної плати з нарахуванням на соціальне страхування в очікуваній собівартості товарної продукції дорівнюватиме 32%.

Кількісно визначити відносне зниження собівартості річного обсягу продукції за рахунок випереджаючих темпів підвищення продуктивності праці порівняно з підвищенням заробітної плати.

 

Рішення

 

Задача 47

За даними таблиці розрахувати оборотність обігових коштів. Дати оцінку показників оборотності у звітному році проти попереднього року. Чи має місце вивільнення обігових коштів з обороту в наслідок прискорення їх оборотності?

 

Таблиця

Показник1. Фактичний обсяг реалізації (без ПДВ) у звітному році120002. Витрати на виробництво реалізованої продукції90003. Середньорічні залишки обігових коштів13004. Тривалість одного обороту обігових коштів у попередньому році, днів-5. Кількість оборотів обігових коштів у попередньому році6,0

Рішення

 

1. Кількість оборотів (коефіцієнт оборотності):

Ко = Р/О = 9000 / 1300 = 6,92.

 

2. Коефіцієнт завантаження оборотних коштів:

 

Кз = О / Р = 1/6,92 = 0,14.

 

3. Тривалість одного обороту.

 

Д = 360/Ко = 360/6,92 = 52 дні.

 

4. Одноденна реалізація:

 

Р1д = 1300 000 / 360 = 3611 грн/день.

 

ПоказникМинулий періодЗвітний період1. Фактичний обсяг реалізації (без ПДВ) у звітному році120002. Витрати на виробництво реалізованої продукції90003. Середньорічні залишки обігових коштів13004. Тривалість одного обороту обігових коштів днів60525. Коефіцієнт завантаження0,160,146. Кількість оборотів обігових коштів 6,06,927. Одноденна реалізація, грн/ день36118. Додатково вивільнено оборотних коштів в наслідок прискорення оборотності у звітному періоді (-8) * 3611, тис. Грн28,9

Задача 48

Відомі такі дані про роботу підприємства у звітному періоді: випущено продукції на суму 240000 грн. загальною собівартістю 182 тис. грн.; залишки готової продукції на складах на початок року становили 20 тис. грн., а на кінець року вони зменшились на 9%; протягом року було реалізовано продукції підсобного господарства на суму 18 тис. грн. при собівартості 15,8 тис грн.; одержано грошових коштів у вигляді сплачених штрафів за порушення договірної дисципліни на суму 3,8 тис. грн.; мали місце збитки від інших поза