«Земля – наш дім»
Відкрита виховна година
"Земля - наш дім"
(9 клас)
Мета: формування екологічної, етичної культури учнів; вміння самостійно знаходити необхідну інформацію;розвивати творче й критичне мислення, комунікативні здібності учнів; виховувати високі людські якості, гуманні риси, патріотичні почуття.
Тип уроку: нестандартне виховне заняття, урок-конференція.
Методи уроку: проблемний, дослідницький, частково-пошуковий.
Обладнання: плакати з цифровою інформацією, таблички представників владних структур, карта-схема, глобус, необхідні атрибути.
Хід виховного заняття
Організаційний момент
(Головуючий на конференції пояснює, з якою метою відбувається дане зібрання)
Робота прес-конференції
Головуючий (вчитель):
Шановні колеги, представники державних структур, дорогі гості. Ми зібралися з метою проведення позачергової прес-конференції з нагоди урочистостей, присвячених Дню планети. У цьому залі присутні люди, яким не байдужа доля нашої Землі і всього людства, які багато зусиль докладають, щоб зберегти природу для нащадків.
Перед роботою прес-конференції було проведено опитування населення всіх країн нашої планети, у якому люди висловлювали своє бачення майбутнього Землі. Майже всі опитані стверджують, що саме людина є винуватцем того, що життя на нашій планеті стає дедалі загрозливішим. Забруднена атмосфера, переповнені шкідливими хімічними речовинами водні простори, виснажені ґрунти, варварське ставлення до земних надр, винищення окремих видів рослинного й тваринного світів - все це справа людських рук. Саме тому тема сьогоднішньої прес-конференції є особливо актуальною.
Крім представників державних структур, у залі присутні журналісти, які зможуть у пресі висвітлити найбільш важливі аспекти нашого засідання.
Переходимо до основної роботи. Про стан екологічної ситуації нам повідомить міністр екології.
(Виступ учня, який виконує роль міністра екології).
Головуючий: Панове журналісти, чи є у вас питання до міністра екології?
Журналіст 1: Яку роботу, крім кабінетної, ви особисто проводите з метою подолання екологічної кризи?
(Відповідь міністра)
Журналіст 2: Як ви співпрацюєте з представниками владних структур?
(Міністр відповідає)
Головуючий: Про стан справ у лісовій сфері доповідає міністр лісового господарства.
(Виступ міністра лісового господарства)
Головуючий: Можливо, хтось має питання до пана міністра?
Журналіст 3: Пане міністр, чому у лісовій галузі така катастрофічна ситуація, якщо ви проводе таку велику роботу? В Україні ліси займають лише 15% всієї площі, а варварське вирубування дерев не припиняється?
(Відповідь міністра)
Журналіст 1: Що робиться для того, щоб відновити хоча б частину втраченого лісу?
(Міністр відповідає)
Головуючий: Міністр водного господарства дасть оцінку роботи підвладної йому структури.
(Доповідь міністра водного господарства)
Головуючий: Панове журналісти, чи є у вас питання до доповідача?
Журналіст 2: Яку шкоду вашому господарству приносять аварії суден, перевезення нафтопродуктів?
(Відповідь міністра)
Журналіст 3: Як ви боретесь із браконьєрством?
(Міністр відповідає)
Журналіст 1: Яка робота проводиться з метою збереження існуючих видів риб у річках, морях і океанах?
(Міністр дає відповідь)
Головуючий: Проаналізувати весь матеріал, який зібрали доповідачі, попросимо екологічного експерта.
(Виступ екологічного експерта)
Головуючий: Проведемо підсумки І етапу нашої конференції. Матеріали виступів міністрів екології, лісового і водного господарств, екологічного експерта дають змогу зробити висновки, що екологічна криза на планеті поглиблюється. Науково-технічний прогрес озброїв людину потужними важелями впливу на довкілля. Людина більше руйнує, ніж створює, використовує більше ресурсів, ніж природа здатна відтворити. На жаль, триває глобальне забруднення навколишнього середовища. Це негативно впливає не тільки на географічну оболонку Землі, а й на кліматичні умови та космічну сферу. Дисгармонія між людством і природою може стати причиною тотальної катастрофи у Всесвіті. Екологічні проблеми необхідно вирішити негайно.
Підведення підсумків конференції
Головуючий: Шановні учасники прес-конференції. Група вчених-екологів працювала над проектами, які спрямовані на захист нашої планети. Була проведена наукова робота з метою врятування водних і лісових багатств Землі, атмосфери й біосфери, а також земних надр. Тому на ваш суд представляємо найбільш актуальні напрацювання.
(Захист наукових проектів)
Обговорення проектів
а) Оцінка екологічного експерта
б) Коментування міністрами екології, лісового і водного господарств основних тез проектів; виявлення можливостей здійснення даних проектів.
Прийняття проекту резолюції
Головуючий: За підсумками роботи конференції нам необхідно прийняти резолюцію, яку опрацювала група вчених-екологів.
Резолюція
Наукові проекти вважати доцільними і провести їх офіційний реєстр. Державним установам виділити необхідні кошти для здійснення проектів. Залучити до роботи над проектами кваліфікованих працівників інтелектуальної й трудових сфер. Законодавством затвердити найкращі умови для впровадження проектів у життя. Об'єднати зусилля всіх вчених екологів світу з метою врятування планети від екологічної катастрофи.