УРОК № 4 (інформатика 2 клас)

Тема. Різні види курсорів. Клавіші керування курсором.

Мета: Повторити назви пристроїв ПК і їх призначення; ознайомити уч­нів із клавішами керування курсором, навчити користуватися ними; виховувати дбайливе користування клавіатурою.

Програмне забезпечення: Комп'ютерна програма "Скарбниця знань".

Вимоги до учнів: знати назви зовнішніх пристроїв ПК та їхні функ­ції; мати уявлення про призначення курсору; розуміти призначення клавіш керування курсором, уміти їх використовувати.

Хід уроку

І. Розминка (2 хв).

Гра "Знайди потрібне слово".

Учитель називає якесь слово, пов'язане з пристроями комп'ютера, а діти додають до нього ще одне слово, що пов'язане з першим за змістом, і пояснюють, як ці слова пов'язані.

Наприклад:

персональний - комп'ютер; плоский - монітор, сканер;

кольоровий - принтер; лазерний - диск (принтер);

системний - блок; швидкий - процесор;

запам'ятовує -.пам'ять (вінчестер), керує - миша; указує - курсор.

II. Перевірка домашнього завдання (3 хв).

III. Гра "Корова" (7 хв).

Учитель викликає двох-трьох учнів, тихенько говорить їм сло­во, пов'язане з будовою комп'ютера, а учні повинні без слів, тіль­ки жестами пояснити класу, що це за слово (якщо учні не можуть самі виконати це завдання, учитель повинен допомогти).

Слова для гри: навушники, клавіатура, монітор.

У кінці гри нагадати, що інформація кодувалася й передава­лася у вигляді жестів.

IV. Розповідь про клавіші керування курсором.

Робота із зоши­том - (завдання 1) (6 хв).

V. Фізкультхвилинка (1 хв).

VI. Пояснення домашнього завдання (1 хв).

VII. Ознайомлення із зупинкою "Лабіринт" (2 хв).

VIII. Робота з комп'ютерною програмою. Зупинка "Лабіринт" (10 хв).

IX. Релаксація (1 хв).

X. Робота із зошитом - завдання 2 (5 хв).

Учні відтворюють ті зображення курсора, які вони бачили, працюючи з комп'ютерною програмою.

XI. Підсумок уроку (2 хв).