Конспект уроку математики в 6 класі
Дата:
Клас: 6
Тема: "Розв'язування задач на рух"
Тип уроку: Урок повторення, узагальнення та систематизації знань.
Мета уроку: закріпити знання учнів з теми та вміння розв'язувати задачі
на рух, формувати вміння розв'язувати обернені задачі
використовуючи зв'язок між величинами: швидкістю, часом,
відстанню.
Корегувати знання, вміння, навички учнів, математичне
мовлення, психічні процеси.
Розвивати мислення, уяву, вміння аналізувати, спів ставляти,
робити висновки.
Виховувати позитивне ставлення до вивчення предмету,
наполегливість, самостійність.
Обладнання: Схеми до задач на рух, дидактичний та роздатковий матеріал,
зразки оформлення задач.
Словникова робота: записати на дошці математичні терміни: відстань,
шлях, час
Хід уроку:
І. Організація класу.
1. Нервово - психологічна підготовка учнів до уроку.
2. Перевірка готовності учнів до уроку.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІІІ. Повторення матеріалу
1. Фронтальне опитування учнів.
- Назвіть одиниці вимірювання часу, швидкості.
- Як знайти швидкість, коли відомі відстань і час? ( Щоб знайти швидкість, треба відстань поділити на час).
- Як знайти відстань, коли відомі швидкість і час? ( Щоб знайти відстань, треба швидкість помножити на час).
- Як знайти час, коли відомі відстань і швидкість? ( Щоб знайти час, треба відстань поділити на швидкість).
ІУ. Усний рахунок:
|
Рухомий об'єкт |
Швидкість |
Час |
Відстань |
|
Велосипедист Таксі Хлопчик |
? 70 км/год 5 км/год |
2 год. ? 3 год. |
28 км 140 км ? |
У. Актуалізація знань, вмінь, навичок учнів.
1. Робота біля дошки (використання дидактичного матеріалу):
а). Задача 1. Потяг був у дорозі 4 години і пройшов 240 км. Щогодини він
проходив однакову відстань. Скільки кілометрів проходив
потяг щогодини?
б). Задача 2. Розв'язування задачі за схемою (на дошці).
90 км/год
→ автомобіль Час - ?
|
360 км |
в). Задача 3. Розв'язати взаємно обернені задачі (заповнити таблицю).
|
Рухомий об'єкт |
Швидкість |
Час |
Відстань |
|
Лижник Лижник Лижник |
? 13 км/год 13 км/год |
2 год. ? 2 год. |
26 км 26 км ? |
УІ. Фізпауза (забезпечення психологічного розвантаження учнів)
Вправа "Австралійський дощ".
Вчитель. Чи знаєте ви, що таке австралійський дощ?
Ні? Тоді слідкуйте уважно за моїми рухами і повторюйте їх.
В Австралії піднявся вітер (вчитель тре долоні)
Починає накрапати дощ (клацання пальцями по столі)
Дощ посилюється ( почергове плескання долонями грудей)
Починається справжня злива (плескання по ногах)
А ось град, справжня буря (тупіт ногами)
Але що це? Буря стихає. (плескання по ногах)
Дощ стихає (плескання долонями по грудях)
Рідкі каплі падають на землю ( клацання пальцями по столі(
Тихий шелест вітру ( потирання долонями)
Сонце! (руки догори).
УІІ. Узагальнення і систематизація знань.
1. Самостійна робота на два варіанти:
Варіант І.
1. Заповніть таблицю, розв'язавши взаємно обернені задачі
|
Рухомий об'єкт |
Швидкість |
Час |
Відстань |
|
Заєць Заєць Заєць |
60 км/год. 60 км/год. ? |
4 год. ? 4 год. |
? 240 км 240 км |
2. Розв'язати задачу.
Відстань між двома селищами 180 км. За скільки годин подолає її
вантажний автомобіль, якщо його швидкість 60 км за годину?
Варіант ІІ.
Заповніть таблицю, розв'язавши взаємо обернені задачі
|
Рухомий об'єкт |
Швидкість |
Час |
Відстань |
|
Лисиця Лисиця Лисиця |
50 км/год. 50 км/год. ? |
2 год. ? 2 год. |
? 100 км 100 км |
2. Катер подолав відстань 120 км, рухаючись зі швидкістю 30 км за годину. Скільки часу катер був у дорозі?
Для учнів з меншими пізнавальними можливостями запропоновано зразок розв'язування задачі та опорні картки.
УІІІ. Домашнє завдання.
1. Повторити правила на знаходження залежності між величинами: швидкістю, часом, відстанню.
2. Розв'язати задачу за схемою:
Трактор 4 год
30 км/год
→
|
? |
ІХ. Підсумок уроку.
1. Підведення підсумків роботи учнів на уроці
2. Виставлення та мотивація оцінок.
