Термометр Практична робота

Тема: Термометр. Практична робота ( вимірювання і записування температури).

Мета:формувати поняття "термометр - прилад для вимірювання температури", дати уявлення про його будову, види термометрів, їх призначення; вчити користуватися термометром: вимірювати та записувати температуру; розвивати спостережливість, уміння аналізувати і робити висновки; виховувати потребу у збереженні свого життя і здоров'я.

Хід уроку:

І 1. Організація класу.

2. Хвилинка спостережень.

Яке сьогодні небо? Чи були опади? Чи є сьогодні вітер?

3. Постановка проблеми. ( 1 кадр презентації).

Назвіть зображені предмети. Для чого вони призначені? Розподіліть їх на дві групи: інструменти й прилади. Чому серед приладів ви першим назвали термометр?

4.Ознайомлення з темою уроку.

Яка ж тема нашого уроку? ( Термометр.) Сьогодні на уроці ви навчитесь користуватися термометром, записувати температуру, дізнаєтесь, які є термометри та яких правил безпеки необхідно дотримуватися під час користування термометром.

5. Вивчення нового матеріалу.

· Ознайомлення з презентацією "Термометр"

· Усвідомлення отриманої інформації. Гра " Так чи ні?"

Температуру вимірюють лінійкою? Термометр - іграшка? Термометр - прилад для вимірювання температури? У термометрах використовують спирт і ртуть? Ртуть - смачна і корисна для здоров'я рідина?

· Робота в зошиті с.6 Допоможіть звірятам підписати назви частин термометра.

У термометрі є Шкала з поділками. До шкали термометра прикріплена запаяна скляна Трубка, яка внизу заповнена зафарбованою рідиною. На шкалі біля поділок є числа, що показують температуру в градусах. Кожна поділка відповідає 1 градусу.

Рівень стовпчика рідини в трубці показує число градусів - температуру. Числа, розміщені вище від "нуля" показують градуси тепла, а нижче - холоду. Коли надворі тепло, рідина у трубці піднімається вище "нуля", а коли холодно - опускається до поділки "нуль" і нижче.

· Пояснення вчителя правил визначення і запису температури. Практична робота з моделями термометрів.

Позначка 0 - межа між градусами тепла і холоду.

1. Полічи, на скільки поділок від нуля піднявся чи опустився стовпчик рідини, і запиши це число. Наприклад, 10.

2. Визнач, вище чи нижче від нуля це число. Якщо вище від нуля, то число показує "тепло". Перед ним пишуть знак плюс (+). Слово градус позначають маленьким кружечком праворуч від числа (+10°). Читай запис так: "плюс 10 градусів", або "10 градусів тепла".

3. Якщо число нижче від нуля, то воно показує "холод" і перед ним пишуть знак мінус (-). Слово градус позначай так само, як і в попередньому випадку (-10°). Читай запис так: "мінус 10 градусів", або "10 градусів морозу".

· Робота в зошиті с. 6 Показати температуру і записати показники в зошиті. +15º

-3º А як записати 0 градусів? Який знак + чи - потрібно поставити?

· Домашнє завдання. с.6 Закінчити запис температури. Виконати завд.3

· Робота в групах.

а) Виміряти температуру води. ( обережно ставитись до термометра, щоб правильно назвати температуру потрібно, щоб край стовпчика був на рівні очей.)

б) Творчі завдання.

1 група Одягнути дівчинку на прогулянку, якщо на вулиці температура - 7 º.

2 група Подумайте, чому в термометрах не використовують воду?

3 група Яким термометром вимірюють температуру, коли хворіють? Кімнатним, водяним, медичним.

4група На запитання матері "Яка температура повітря?", дівчинка відповідає "12°". Що дівчинка зробила неправильно?

5 група Термометр має іншу назву - градусник. Чому його так назвали?

6 група При якій температурі найтепліше? -7º, +7º, +12º

ІІ Підсумок уроку.

Градусна шкала скляну сорочку одягла. По шкалі вперед-назад біга рідина. На тепло і холод реагує вона. (термометр)