.php> Содержание: "Частина І. Мовленнєво-ігрова діяльність дітей дошкільного віку"

Частина І. Мовленнєво-ігрова діяльність дітей дошкільного віку



СодержаниеПередне слово
Мовленнєво-ігрова діяльність дітей дошкільного віку
Освітня функція
Виховна функція
Естетична функція
Розважальна функція
Експресивна функція
Культуроносна функція
Мовленнєво-ігрова компетенція
Когнітивно-мовленнєва компетенція
Виразно емоційна компетенція
Оцінювально-етична компетенція
Театрально-ігрова компетенція
Види і класифікація дитячих ігор
Види словесних ігор
Вербальні ігри
Репродуктивні вербальні ігри
Мовленнєві ігри, ігри-заняття, мовленнєві вправи
Хід заняття.
Зустріч на вулиці
Телефонна розмова
Продовж далі
Улюблений герой
Що ти думаєш про це?
Уявіть, що ви ...
Розпитай друга про...
Про що розмовляли друзі
Про що розмовляють діти?
Хід вправи.
Запитай у телепузика, з яким ти щойно познайомився...
Швидко дай відповідь на запитання
Хід вправи.
Хто більше запитає?
Хід вправи.
Заборонені слова
Ланцюг слів
Зустріч друзів
Хід вправи
Скажи про себе
Не погоджуюсь
Мовленнєві ігри
Підкажи телепузику
Покажи, що ти ховаєш
Мети: закріпити вміння дітей використовувати в мов­ленні формули мовленнєвого етикету: комплімент, схва­лення. Хід гри.
Вручення подарунків
У кого, який настрій?
Телефонна розмова з казковим героєм
Довідкова служба
Крамниця іграшок
Мовленнєві ігрові ситуації
Ситуація прощавання
Ситуація звертання, привернення уваги
Ситуація прохання
Ситуація подяки
Ситуація втішання, співчуття
Ситуація компліменту
Ситуація вибачення
Ситуація згоди, дозволу, відмови, заборони
Ситуація поздоровлення, побажання, вручення подарунків
У транспорті
Розмова по телефону
На гостинах
Монологічне мовлення Ігри і вправи на розвиток монологічного мовлення
Відгадай за описом
Продовж далі
Хід заняття
Опиши героя улюбленої казки
Рости, виростай деревце
На гостини до лісовичка
Склади розповідь-квітку
Розвесели картинку
Мета: формування комунікативно-мовленнєвих навичок; стимулювання ініціативності спілкування. Матеріал
Казкове лото
Подорож до країни казок
Казкова плутанина
Моделюємо казку
Кольорові казки
У світі фантазії
Сторінками улюблених казок
Складання загадок-описів
Опиши героя улюбленої казки
Дошкільнята - ввічливі хлоп'ята
Розвиток діалогічного мовлення
Хід заняття.
Дрібу, дрібу, дрібушечки
Хід заняття.
Хід заняття
Хід заняття.
Мета: Збагачувати словник дітей словами: коцюба, щітка, гребінка, трійця. Матеріал
Хід заняття.
Хід заняття.
А ми просо сіяли, сіяли
Хід заняття.
Соловеєчку, сватку, сватку
Хід заняття.
Мета: збагачувати словник дітей лексикою, пестливими словами: перепілка, сизокрила, перепеленя, перепел. Матеріал
Хід заняття.
Розлилися води
Хід заняття.
Хід заняття.
Мета: розвивати діалогічне мовлення, доповнювати діалоги самостійно складеними репліками. Словник
Хід заняття.
Мета: розвиток діалогічного мовлення. Збагачення слов­ника дітей. Словник
Хід заняття.
А продай, бабусю, бичка
Хід заняття.
Мета: вчити складати репліки - відповіді на запитання. Словник
Мета: розвивати вміння інтонаційно передавати діалог дієвих осіб. Словник
Мета: закріплювати вміння передавати діалог дієвих осіб. Словник
Мета: закріплювати навички діалогічного мовлення. Вправлятися у вживанні наказової та окличної форм діє­слова. Словник
Хід заняття.
Ходить гарбуз
Хід заняття.
Двічі "Миску пшона, шматок сала, 1 От до мене вся приправа". 1Дзвін Мета
Мета: розвивати діалогічне мовлення; вправляти дітей у вживанні прийменників, використовуючи різні типи запитань. Хід гри
Вийшли в поле косарі
Квочка з каченятами (1)
Що змінилось?
Опиши ляльку
Склади матрьошку
Що більше?
Знайди,де сховано
Мета: сприяти правильному відмінюванню дієслова "прати" за особами і часами. Матеріал
Купання ляльки
Де зайчик?
Кошик ведмедика
Заміни іншим словом
Визначити місце іграшки
Три ведмеді
Хто впізнає?
Виправ Петрушку
Парні картинки
Чий це хвіст?
Кому що потрібно?
Сонячний зайчик
Знайди діток
Скільки не стало?
Що робить Вова?
Одягни ляльку
Відгадай, що це?
Хто правильно складе розповідь?
Мета: вправляти дітей в узгодженні прикметників з іменниками в роді та числі; закріпити назви якості та мате­ріалу предметів. Ма
Хто більше придумає речень?
Хто більше придумає слів?
Кому що потрібно?
Відгадай, кого я бачила?
Кого, де бачив?
Відгадай, де я був?
Опиши предмет
Мета: вправляти дітей у називанні іменників середньо­го роду в поєднанні з прикметниками. Матеріал
У крамниці
Квіткова крамниця
Крамниця іграшок
Крамниця одягу
Що ми робимо?
Чого не вистачає?
Якого малюнка не стало?
Для чого?
II варіант
Що робить лікар, праля?..
Овочевий і фруктовий базар (1)
У якому будинку ми живемо? (1)
Відгадай, де росте?
Було чи буде?
Назви квітку
Ким ти будеш?
Чого не вистачає?
Відгадай, чого не вистачає
II варіант
Дикі тварини
Добери відтінок
Скажи, що ти робиш?
Постав потрібну картинку
Хто в кого?
Осінь багату будемо питати
Мовленнєві ігрові вправи
Утворення ступенів порівняння прикмет­ників
Складання дітьми простих поширених речень
Побудова дітьми складнопідрядних речень
Складання дітьми речень зі словами, в яких вони припускаються помилок
Утворення порядкових числівників від кількісних
Утворення прикметників від іменників
Вправляння дітей у вживанні дієслів те
Утворення іменників від дієслів
Утворення дієприслівників від дієслова
Вправляння дітей в утворенні присвійних прикметників
Вправляння дітей у вживанні дієслів минулого часу
Вправи на складання дітьми простих поширених речень
Вправи на відмінювання дієслів за осо­бами з чергуванням приголосних в основі
Підбір прикметників до іменників
Підбір іменників до прикметників
Вправи з дієсловом ходити-ходжу.
Вправляння дітей у побудові складно підрядних речень
Розмірковуємо за картинкою
Скажи правильно
Лінгвістична казка
Лінгвістична казка
Лінгвістична казка
Хід заняття.
Слова у країні Мови
Хід заняття.
Лінгвістична казочка
Хід заняття.
Покажи знак
Виклади слово
Закінчи речення
Лінгвістична казка
Хід заняття.
Хто назве більше слів за моделлю?
Здрастуй, хлопчику маленький!
Рідна мова
Без труда нема плода
Сонце, мороз і вітер
Падишах у трамваї
В автобусі
Як ми говоримо
До побачення!
Здоровим будь
Чарівні слова
Заєць та їжак
Сьома дочка
Пропав собака
Ось які розмови почали вести хлопчики
Місяць і сонце
Оленка маленька
Розмова з батьками
Для чого потрібні?
Для чого руки потрібні
Кухаре, кухаре

><.php>