Методика навчання учнів 6-7 класів механізації обробітку ґрунту та внесення добрив
Методическое пособие - Педагогика
Другие методички по предмету Педагогика
»яду за ними.
Подаємо приклад структури уроку на тему "Технологія внесення добрив у ґрунт".
Заняття 1. Загальні відомості про технологію внесення добрив у ґрунт.
Мета: ознайомити учнів з агротехнічними вимогами та механізованого внесення добрив та засобами механізації. Виховувати почуття відповідальності за збереження і економне витрачання добрив та захист навколишнього середовища від забруднення добривами.
Обладнання і посібники: наявність добрив, які вносять у господарствах регіону, навчальні плакати, моделі машин, діафільм "Машини для внесення добрив" тощо.
Приблизний хід уроку
1. Організаційна частина. Вчитель повідомляє тему уроку, коротко знайомить учнів з його змістом.
2. Повторення вивченого матеріалу. Пригадати види обробітку ґрунту і основні технологічні операції, які необхідні для вилощування сільськогосподарських культур, вчитель задає учням наступні запитання:
- Перерахуйте види механізованого обробітку ґрунту під польові культури.
- Які фактори впливають на ширину поворотної полоси?
При потребі учитель доповнює і підсумовує відповіді учнів.
3. Виклад і закріплення нового матеріалу. (Приблизний виклад матеріалу про технологію внесення добрив у ґрунт ми описали в розділі "Машини для внесення добрив").
4. Ознайомлення учнів з безпечними умовами праці та особистої гігієни.
5. Заключна частина. Щоб виявити рівень засвоєння нового матеріалу, слід використати спеціальні карточки-завдання.
Карточка1. Назвіть допустимі відхилення від заданої норми внесення мінеральних добрив центробіжних розкидувачів.
Варіанти відповідей:
- 15 %.
- 10 %.
- 5 %.
Карточка2. Назвіть основний спосіб руху розкидувачів.
Варіанти відповідей:
- Човниковий.
- Круговий.
- Діагональний.
Карточка3. Чим регулюється норма внесення мінеральних добрив розкидача 1РМГ-4.
Варіанти відповідей:
- Поступовою швидкістю руху агрегату.
- Перекриттям суміжних проходів агрегату.
- Відкриттям дозуючих заслінок у співвідношенні з величиною швидкості руху агрегату.
- Переміщенням тупо подільників вперед.
Правильні відповіді: 1 (2); 2 (1); 3 (3).
6. Заключний інструктаж. Підводячи підсумки, потрібно проаналізувати роботу кожної ланки, розглянути допущені учнями помилки, повідомити їхні оцінки.
ВИСНОВОК
Виконана робота може бути використана як методичні поради по проведенню уроків з сільськогосподарської праці по темі: "Механізація обробітку ґрунту та внесення добрив", а також для проведення лабораторно-практичних робіт з курсу "Основи с/г виробництва" для студентів спеціальності трудове навчання.
ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА
- Моцак В. З. Методика вивчення сільськогосподарських машин. К., 1985.
- Устименко Г. В., Кононков П. Ф. Основи агротехніки польових і овочевих культур. К., 1987.
- Снегур А. В., Мороз О. И. Методические рекомендации к урокам сельскохозяйственного труда (в помощь учителю сельской школы) К., РУМКТОП.1984
- Снігур А. В., Мороз О. І. Методичні рекомендації до уроків сільськогосподарської праці. К. РУМКТНП.1982.
- Ставровський О. Е. Заняття з сільськогосподарської праці в 4 7 класах. К., 1985.
- Основы сельского хозяйства (под. ред. Фоксева П. М.), Просвещение 1988.
- Основи агрономії (під. ред. Атрошенко М. Д.), К. 1991.
- Матеріали щодо проведення уроків с/г праці та створення матеріально-технічної бази сільських шкіл Дрогобицького району.
- Ващенко И. М. И др. Практикум по основам сельского хозяйства, М. Просвещение, 1986.
- Вейц В. В. Изучение основ сельского хозяйства в средней школе, М. Педагогика, 1991.
- Заняття із с/г праці в 4 7 класах. Літературний посібник для вчителів (за ред. Ставровського), К. 1994.
- Карпенко А. Н., Халанский В. М. Сельскохозяйственные машины, М. "Агропроиздат", 1989.
- Загальне землеробство (під. ред. Гордієнка В. П.), К.: Вища школа, 1989.
- Рубін С. С. Загальне землеробство К.: Вища школа, 1980.
- Основи с/г виробництва (під. ред. Польського Б. М.) К.: Вища школа, - 1980.
- Землеробство (під. ред. Гордієнка В. П.), К.: Вища школа, 1981.
- Руденко І. С. Основи агрономії. К: Вища школа, - 1987.