Визначення національної економіки на основі економічних показників
Контрольная работа - Экономика
Другие контрольные работы по предмету Экономика
?ти до 85 років і планує вийти на пенсію у 65 років. Щорічний дохід споживача становить 12 000 грн за рік, а його майно - 40 000 грн. Обчисліть річний обсяг споживання особи згідно з моделлю життєвого циклу.
Відповідь Трудовий період (R) становить 40 років (R= 65 - 25). Життєвий цикл (L) дорівнює 60 рокам (L = 85 - 25). Гранична схильність до споживання майна (a) дорівнює:
а = 1/ (1-7) = 1/85 - 45 - 0,025;
b = (R-T) / (L-T) = 65 - 45/85 - 45 = 20/40=0,5.
Річний обсяг споживання цієї особи становитиме:
С = 0,025 *40 000 + 0,5*12 000 = 1000 + 6000 = 7000 (грн).
Завдання 3. Визначити чисельність та темп приросту економічно активного населення країни у звітному році.
Вихідні дані:
1. Чисельність зайнятого населення у працездатному віці в базовому році становила 18540 тис. чол., що складає 90% від загальної чисельності зайнятих та 80% від загальної чисельності економічно активного населення.
2. Темп приросту зайнятих працездатного віку у звітному році склав 1% а осіб старше працездатного віку: - 4%.
3. Чисельність безробітних у звітному році скоротилась на 28%.
Розвязок:
Чисельність економічно активного населення в базовому році = 18540/0,8 = 23175 тис. чол.
Загальна чисельність зайнятих в базовому році = 18540/0,9 = 20600 тис. чол.
Кількість зайнятих у працездатному віці у звітному році = 18540*1,01 = 18725,4 тис. чол.
Зайняті особи старше працездатного віку в базовому році = 20600 - 18540 = 2060 тис. чол.
Зайняті особи старше працездатного віку в звітному році = 2060 - (2060*0,04) = 1977,6 тис. чол.
Кількість безробітних в базовому році = 23175 - 18540 = 4635 тис. чол.
Кількість безробітних в звітному році = 4635 - (4635*0,28) = 3337,2 тис. чол.
Чисельність економічно активного населення в звітному році = Кількість зайнятих у працездатному віці у звітному році + Зайняті особи старше працездатного віку в базовому році + Кількість безробітних в звітному році = 18725,4 + 2060 + 1977,6 = 22763 тис. чол.
Темп приросту економічно активного населення = (Чисельність з. р ? чисельність б. р.) / Чисельність б. р. *100% = (22763 - 23175) / 23175 * 100% = ? 1,7%
Кількість економічно активного населення в звітному році зменшилась на 1,7% або на 412 тис. чол.
Задача Природна норма безробіття становить 6%, а його фактичний рівень - 8%. Визначте ВВП-розрив за умови, що коефіцієнт чутливості ВВП до динаміки циклічного безробіття дорівнює 2,5, а Фактичний ВВП становить 950 млн грн.
Відповідь Знайдемо відсоток відхилення фактичного ВВП від природного внаслідок циклічного безробіття: b* (Б-Б*) = 2,5* (8-6) = 5%.
Тепер можна обчислити природний ВВП:
(ВВП* - ВВП) / ВВП = b* (Б-Б*) = (ВВП - 950) / ВВП*=0,05 ВВП* = 1 млрд грн,
ВВП-розрив = b* (Б-Б*) *ВВП* = 2,5* (8-6) *1000= 50 млн грн
Або ВВП-розрив = 1000 - 950 = 50 (млн грн).
Задача Чисельність населення країни становить 50 млн осіб. Із них 12 млн - діти до 16 років, а також особи, що перебувають у тривалій ізоляції.14 млн вибули зі складу робочої сили, 3 млн - безробітні і 0,5 млн - працівники, що зайняті неповний робочий день і шукають роботу. На підставі цих даних визначте рівень безробіття та величину робочої сили.
Відповідь Величина робочої сили = 50 - 12 - 14 = 24 (млн осіб)
Рівень безробіття = (3/24) *100% = 12,5%.
Дані про зайнятих неповний робочий день є надлишковими для цієї задачі.
Задача Визначте рівень безробіття у національній економіці за таких умов: чисельність населення країни становить 50 млн осіб;
населення у віці до 16 років, а також особи, що перебувають
у тривалій ізоляції, - 12 млн;
природний ВВП - 470 млрд грн;
природна норма безробіття - 6%;
фактичний ВВП становить 90% природного ВВП:
особи, що вибули зі складу робочої сили. - 13 млн.
Відповідь
Робоча сила = 50-12-13 = 25 (млн осіб).
Зайняті за природної норми безробіття становлять 23,5 млн осіб.
Виробіток на зайнятого: 470 млрд грн: 23,5 млн = 20 (тис. грн).
Фактичний ВВП = 470*0,9 = 423 (млрд грн).
Тепер можна знайти чисельність зайнятих:
423 млрд грн: 20 тис. грн = 21,15 (млн осіб).
Безробітні = 25 - 21,15 = 3,85 (млн осіб).
Рівень безробіття = (3,85: 25) х 100% = 15,4%.
Задача 1 Економіку Багатії характеризують такі параметри:
експорт товарів становить 850;
імпорт товарів становить 820;
резиденти країни отримують доходи від іноземних інвестицій у формі виплати процентів із-за кордону - 320;
видатки резидентів країни на туризм становлять 350;
доходи даної країни від туризму дорівнюють 280;
країна виплачує зарубіжним інвесторам дохід у сумі 200;
перекази капіталу, отримані резидентами Багатії, - 180;
перекази капіталу резидентами Багатії нерезидентам - 230;
прямі інвестиції нерезидентів в економіку Багатії - 200;
прямі інвестиції резидентів Багатії за кордоном - 220.
а) Обчисліть сальдо поточного рахунку, сальдо рахунку капіталів і фінансів без статті "Резервні активи" і сальдо підсумкового балансу країни.
б) Визначте зміни величини офіційних золотовалютних резервів країни.
Відповідь
а) Сальдо поточного рахунку
= (850 + 320 + 280) - (820 + 350 + 200) = + 80.
Сальдо рахунку капіталів і фінансів
= (180 + 200) - (230 + 220) = - 70
Сальдо підсумкового платіжного балансу = +80 + (-70) = +10.
б) Оскільки підсумковий платіжний баланс активний, то офіційні золотовалютні резерви країни збільшаться на 10. У статті "Резервні активи" буде зроблено запис на цю суму зі знаком мінус (-10). Це дебетова операція
Завдання 22. Розрахувати структуру експорту та охарактеризувати роль країни у міжнародній галузевій спеціалізації.
Показн