Чудовий світ математики
Методическое пособие - Педагогика
Другие методички по предмету Педагогика
Чудовий світ математики
Програмовий зміст:, називати геометричні фігури ,зіставляти з ними форму предметів, викладати числовий ряд , лічити в межах 10 у прямому та зворотному порядку, знаходити сусідів заданого числа , роз вязувати прості арифметичні задачі за допомогою цифрових карток, закріпити дні тижня Виховувати цікавість до математичних занять. Розвивати логічне мислення, пам ять, увагу , інтерес до навколишнього життя.
Попередня робота : вивчення віршів, виготовлення посібників.
Обладнання : площинне зображення Сонечка зі знімними промінцями; предметні картинки із зображенням комах ( сонечко ,мураха , бджола).Зображення квітів, різнокольорові смужки ,геометричні фігури квадрат , трикутник , прямокутник , круг , овал .для кожної дитини набори цифр .
Хід заняття.
- Привітання.
Любі малята, подивіться, як гарно навколо, і яскраво сонечко нам усміхається, нам і всім тим хто завітав до нас в гості.
Тож усміхніться і ви , мої любі майбутні школярі.
Ой, які ж ви стали гарні, коли на ваших личках засяяли усмішки, немов маленькі сонечка.
З доброю, лагідною, чарівною усмішкою можна розпочати заняття.
А заняття у нас незвичайне ! Та ось чому.
- Діти, чи любити ви подорожувати ? ( Так ).
В. Тоді я запрошую вас всіх у чарівну подорож в країну Математики. Під час подорожі вас чекають ігри, а ще вам треба буде виконувати цікаві завдання .
В. Пропоную дітям заплющити очі. Після цього ми потрапляємо у країну Математики.
- У цій країні жили діти. Жили вони дружно й весело, допомагали один одному.
І ось одного разу до їхньої країни прийшла гарна дівчинка. А що було далі, ми з вами зараз дізнаємося.
І.(д). Ой, що то за дівчина ?
ІІ.(д). Яка вона гарна !
ІІІ.(д). Як тебе звати ?
Дівчина. Мене зачаклувала Чаклунка, і я не пам ятаю свого імені.
В. Що робити , хто нам допоможе?
В. Нам діти допоможе Фея.
Ф. Я, Фея чарівниця, пораджу вам часу марно не втрачати , математику вивчати , з цифрами завжди дружити та лічити швидко вміти. А допоможуть вам в цьому маленькі друзі ( комахи ).
Отож, аби дізнатись, яке ім. я в цій дівчинки, ви маєте знайти та викласти чарівні кульки з літерами й цифрами від 1 до 10.
А ці кульки чарівні ви отримаєте по одній після кожного виконаного завдання, які нам приготувала Чаклунка.
В. Завдання. ( І )
Д/і. Збери будинок. ( Назвати геометричні фігури ,закріпити властивості та колір ).
- Якої геометричної форми будинок, дах , вікна ?
- Якого кольору будинок , дах , вікна ?
- Скільки поверхів у будинку ?( Одноповерховий, багатоповерховий). (Діти виконують завдання ,та отримують кульку ).
В.Завдання. (ІІ )
Тепер, ви потрапили до країни , де мешкають веселі мурашки. Але зараз вони засумували , тому що Чаклунка переплуталися всі цифри, що на них. Діти допоможіть їм .
Д/і. Чарівні мурашки. ( На мурашках розміщені врозсип картки з цифрами , які позначають числовий ряд. Діти виконують завдання , та отримують кульку ).
- Числовий ряд від 1 10.
- Лічба в межах від 1 -10 та оберненому порядку.
- Цифри сусіди .
- Порядкова лічба.
Ф.Бачите перед вами гарна галявина , а на ній мешкають маленькі сонечка.
Жучок маленький сонечко
Влетів через віконечко.
На крильцях червоненьких,
Є цяточки чорненькі.
Ф .Завдання. ( ІІІ )
Д/і. Сонечко.
(Діти самостійно лічать кількість цяток на сонечку , та позначають їхню кількість відповідною цифрою . Виконавши завдання отримують наступну кульку ).
Ф. Час не гаємо далі вирушаємо.
Потім всі вирушають далі і потрапляють на квітучу галявину.
Ф.
Погляньте як багато квітів.
Із квітки на квітку,
Летить бджілка швидко,
Хвилинок не гає
Медочок збирає.
Ф.Завдання. ( ІV )
Д/і. Посади бджілку на квітку.
Ф. До них завжди бджілки прилітали, на кожну квітку сідали. А сьогодні з ними щось сталося не на кожну квітку бджілка сідає. Може , ви поясните , що відбувається. Ці квіти справді зачаровані. Діти , що на них написано ? Так , приклади . Що потрібно зробити ? (Роз вязати приклади , що на квітках ,і посадити на них бджілок із цифрами відповідями ). Виконайте завдання . ( Діти розв язують приклади й розміщують бджілок . Виконують завдання та отримують кульку . )
Ф. ( V ) Ось ми і дійшли до наступного завдання яке приготувала нам Чаклунка.
Д/і. Постав відповідний знак.
( Дітям потрібно порівняти, та поставити відповідні знаки між зображеними групами предметів ).
Яких яблук (метеликів, грибів, курчат ) більше ?
Яких яблук (метеликів, грибів, курчат )менше ?
Яких яблук (метеликів, грибів, курчат )порівну?
Чому ви так думаєте ?
Що треба зробити, щоб їх було порівну ?
Ф. Хто відгадає цю загадку той отримає , цю картку.
Він легенький та літає швиденько,
Крила в нього - наче квіти,
Тож і люблять його діти. ( Метелик )
В теплий дощик народився,
Парасолькою накрився,
Може б , з лісу пострибав,
Якби другу ногу мав. ( Гриб )
Наче сонячні клубочки,
Хтось розсипав біля квочки,
Хто це там пищить , малята ?
Здогадалися ? ( Курчата )
Соковиті , запашні,
Рум янєнькі, чарівні,
На деревах ростемо,
Очі усім вабимо. ( Яблука )
Ф. Після виконаного завдання діти отримують наступну кульку.
Ф. Завдання ( VІ ). За отримане завдання діти отримують чарівну кульку.
Ф.Вправно ви рахуєте,
Швидко ви міркуєте.
Уважно слухайте всі наступне завдання.
Віршовані - задачі.