Розрахунок параметрів електричного кола з послідовим з’єднанням резисторів
Методическое пособие - Физика
Другие методички по предмету Физика
ЛАБОРАТОРНО-ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ №2
Тема програми: Постійний струм та кола постійного струму.
Тема уроку: Розрахунок параметрів електричного кола з послідовим зєднанням резисторів.
Мета уроку:
Навчальна формування вмінь виконувати розрахунки параметрів електричного кола з послідовим зєднанням резисторів.
Розвиваюча розвинення уваги, спостережливості, логічного та наочнообрознаго мислення в процесі розвязування задач.
Виховна виховання охайності та відповідальності у учнів під час виконання практичного завдання.
Тип уроку урок закріплення нових знань.
Вид уроку практичне заняття.
Міжпредметні звязки фізика, електротехніка.
Хід уроку
1. Організаційна частина:
вітання та перевірка наявності учнів;
перевірка готовності учнів до уроку.
2. Актуалізація знань:
повідомлення теми програми і уроку;
цільова установка уроку;
Тема нашого уроку: Розрахунок параметрів електричного кола з послідовим зєднанням резисторів. На уроці вам необхідно навчитися розраховувати параметри електричного кола з послідовим зєднанням резисторів.
План:
1. Опитування теоретичного матеріалу по попереднім темам предмету Електротехніки.
2. Розвязування задачі за допомогою викладача.
3. Розвязування задачі самостійно по карточкам.
Оцінки отримані після розвязання задачі будуть впливати на виставлення тематичної оцінки по електротехніці. Перші 5 учнів отримають 10 балів за вірне розвязання задачі.
перевірка опорних ЗУН учнів, необхідних для проведення наступних структурних елементів уроку.
Перевірка ЗУН за допомогою питань.
Питання:
1. Поясніть поняття постійного струму?
2. Дайте визначення закону Ома для повного кола та вкажіть формулу?
3. Дайте визначення закону Ома для ділянки кола?
4. Охарактеризуйте поняття електричного струму (одиниці виміру, прибор).
5. Охарактеризуйте поняття напруги.
6. Охарактеризуйте поняття опору.
7. Накресліть простішу схему електричного кола.
8. Поясніть, як знайти загальний опір електричного кола з послідовним зєднанням елементів.
3. Виконання дій:
розвязування задачі разом з викладачем;
відповіді викладача на запитання учнів.
1. Накреслити схему.
F R1 R2
+
R3
Дано:
U=28,49 B
R1=18,14 Ом
R2=21,52 Ом
R3=14,32 Ом
Завдання:
Визначити струм та падіння напруги на ділянках кола.
Розвязання:
- Знайти загальний опір кола.
Rобщ =R1+R2+R3
Rобщ= 18,14+ 21,52+14,32= 53,98 Ом
- По закону Ома знаходимо струм.
I=U/R I= 28,49 / 53,98=0,53 A
- Знайдемо падіння напруги на ділянках кола.
U1=I*R1
U1=0,53*18,14=9,61 B
U2=0,53*21,52= 11,41 B
U3= 0,53*14,32=7,59 B
Відповідь: I=0,53 A; U1=9,61 B; U2= 11,41 B; U3=7,59 B.
4. Закріплення матеріалу:
видання завдань для самостійної роботи;
пояснення послідовності їх виконання;
перевірка правильності розвязання учнями задачі;
повідомлення про критерії оцінювання виконаних робіт;
надання допомоги учням.
Виконати кожному учневі свій варіант задачі по карточці.
5. Підведення підсумків:
аналіз діяльності учнів в процесі всього уроку;
аналіз типових помилок їх причини та засоби їх усунення;
повідомлення та обґрунтування оцінок;
видача домашнього завдання.
Вчити конспект по електротехніці та параграф в підручнику по темі послідовного зєднання елементів.