Проект вихрокамерного 4-циліндрового дизельного двигуна для легкового автомобіля

Курсовой проект - Транспорт, логистика

Другие курсовые по предмету Транспорт, логистика

>

Витрати тиску на впуску: ?Ра = (0,03....0,18) Р0 = 0,08 * 0,1 = 0,008 МПа

Тиск в кінці пуска у точці “а”: Ра = Р0 ?Ра = 0,1 0,008 = 0,092 МПа

Коефіцієнт залишкових газів в кінці впуску в точці “r”:

?r = [(Т0 + ?Та)/Тr] * [Рr/((? * Ра) Р r)] = [(288 + 20)/800] * [0,115/((23 * 0,092) 0,115)] = 0,022

Температура у кінці процесу пуска в точці “а”

Та = (Т0 + ?Та + ?r * Тr)/(1 + ?r)=(288 + 20 + 0,022 * 800)/(1 + 0,022) =318,63 К

Коєфіцієнт наповнення

?v = [Т0 * (?доз * ? * Ра]/[(Т0 + ?Та) * (? 1) * Р0] = 288 * [ (1,05 * 23 * 0,092 0,115)]/[(288 + 20) * (23 1) * 0,1] = 0,852

К1 = 1,375 приймаємо по номограмі

n 1 = К1 0,022 = 1,372 0,022 = 1,35

 

2.4 Процес стиску

 

Тиск наприкінці стискання у точці “с”

Рс = Ра * ?n1 = 0,092 * 231,35 = 0,092 * 68,918 = 6,352 МПа

Тс = Та * ?n1-1 = 318,63 * 231,35-1 = 954,76 К

Середня мольна теплоємкість горючої суміші наприкінці процеса стискання точці “с”

?С ?vm = ?Сvm = 20,6 + 0,002638 * t?с = 20,6 * 0,00263 * 681,76 = 36,937 кДж/(кмоль*град).

Тс = tc + 273 > tc = Тс 273 = 954,76 273 = 681,76 К

Коефіцієнт використання теплоти ?z на ділянці сгорання с z: ?z = 0,85

 

2.5 Процес згоряння

 

Коефіцієнт молекулярної зміни горючої суміші:

0 = М2/М1 = 0,675/0,643 = 1,05

Коефіцієнт молекулярної зміни робочої суміші:

= (0 + ?r)/(1 + ?r) = (1,05 + 0,022)/(1 + 0,022) = 1,072/1,022 =1,048

Кількість теплоти, втраченої внаслідок неповного згоряння палива,кДж/кг:

;

Середня молна телоємкість продуктів сгоряння,(кДж/мольград):

Коефіціент використання теплоти ;

Ступінь підвищення тиску ;

Температура наприкинці видимого процесу згоряння визначаємо:

Tz=2086,741,К

Максимальний тиск газів у циліндрі наприкінці згоряння, Мпа

Рz = ? * Рс = 1,5 * 6,35 = 9,527 Мпа

 

2.6 Процес розширення і випуску

 

Вибираємо показник політропи розширення n 2 по номограмі

Ступінь попереднього розширення на ділянці z-c:

 

?zc =(? * Тz)/ (? * Тс) = (1,048 * 2086,741)/(1,5 * 954,76) = 1,527

 

Ступінь послідовного розширення

 

? = ?/ ?zc = 23/1,527 = 15,06

 

Температура у точці “в”

 

Тв = Тz * [1/ ?(n2-1)] = 2086,741 * [1/15,06(1,18-1)] = 1280,733 К

 

Тиск у точці “в”

Рв = Рz * (1/ ?n2) = 9,527 * (1/15,061,18) = 0,388 МПа

 

Процес випуска відпрацювавших газів

Перевірим коректність вибору Тr при розрахунку процеса впуску

 

Тr = Тв/ ( Рв/Р r) = 1280,733/(0,388/0,115) = 376 К

 

2.7 Індикаторні параметри робочого циклу

 

Середній теоретичний (розрахунковий) індикаторний тиск, МПа.

 

Р?і = [Рс/(? 1)] * [? * (?zc 1) + {(? * ?zc)/(n 2 1)} * ((1 1/?(n2-1)) (1/(n 1 1)) * (1 1/?(n1-1) = [6,352/(23 1)] * [1,5 * (1,527 1) + {(1,5 * 1,527)/(1,18 1)} * ((1 1/15,06(1,18-1)) (1/(1,35 1)) * ((1 1/23^( 1,35 1)) = 1,098 МПа

 

Середній індикаторний тиск дійсного циклу, МПа

 

Рі = Р?і * ?. Приймаємо ? = 1,105 > Рі = 1,098 * 0,92 = 1,01 Мпа.

 

Індикаторний ККД

 

?і = (Рі * l0 * ?)/ (Ни * ?0 * ?v) = (1,01 * 14,452 * 1,3)/(42,5 * 1,21 * 0,852) = 0,433

 

Індикаторна дійсна витрата палива, г/(кВт * ч)

gі = 3600/(Ни * ?і) = 3600/(42,5 * 0,433) = 195,554 г/(кВт * ч)

 

2.8 Ефективні показники двигуна

 

Середній тиск механічних втрат, МПа

Рм = 0,089 * 0,0135 * Vп.ср. = 0,089 + 0,0135 * 13,057 = 0,224 МПа

Середня швидкість поршня

 

Vп.ср. = (S * n)/30 = (0,0784 * 5000)/30 = 13,057 м/с

 

Середній ефективний тиск, МПа

Ре = Рі Рм = 1,01 0,224 = 0,786 МПа

 

Механічний ККД

 

?м = Ре/ Рі = 0,786/1,01 = 0,778

 

Ефективний ККД

 

?е = ?м * ?і = 0,778 * 0,433 = 0,337

 

Ефективна витрата палива, г/(кВт * ч)

 

gе = 3600/(Ни * ?е) = 3600/(42,5 * 0,337) = 251,28

 

Годинна витрата палива, кг/год

Gп = gе *Nе = 251,28 * 40,5/1000 = 10,177 кг/год

 

2.9 Визначення основних розмірів двигуна

 

Літраж двигуна, л

 

Vл = ?Vh = (30*?*Nе)/(Ре*n) = (30 * 4 * 40,5)/(0,77 * 5000) = 1,237 л.

 

Робочий обсяг одного циліндра, л

 

Vh = Vл/і = 1,237/4 = 0,309 л

 

Обираємо відношення S/D = 1,105

Діаметр циліндра двигуна, мм

= = 70,9 мм.

 

Хід поршня, мм

 

S = S/D * D = 1,105 * 70,9= 78,343 мм.

 

Отриманні значення округляємо до найближчих цілих значеннь:

D = 71 мм; S = 78 мм.

На основі отриманих S і D вироховуємо основні параметри та показники двигуна:

Літраж, л

 

Vл = (? * D * S * і)/4 * 10?= (3,14 * 71 * 78 * 4)/ 4 * 10?= 1,235 л.

 

Ефективна максимальна потужність, кВт

 

Nе = (Ре * Vh * n * і)/30? = (0,77 * 0,309 * 5000 * 4)/30 * 4 = 39,655 кВт.

 

Витрати палива, кг/год

 

Gп = gе*Nе = 251,28* 39,655/1000 = 9,965 кг/год.

 

Середня швидкість поршня, м/с

 

Vп.ср. = (S * n)/30 * 103 = (78 * 5000)/30000 = 13 м/с.

 

2.10 Побудова індикаторної діаграми двигуна

 

Vh = 0, 309 л;

Vс = Vh/(? 1) = 0, 309/(23 1) = 0,014 л

Vа = (Vh + Vс)/ Vс = (0, 309 + 0,014)/0,014 = 23,071 л

 

Для побудови діаграми вибираємо кут ? = 15?

Знаходимо кути ?1 та ?2

 

tg ?1 = (1 + tg?)n1 1 = (1 + tg15?)1,35 1 = 20?

tg ?2 = (1 + tg?) n2 1 = (1 + tg15?)1,18 1 = 18?

 

Положення точки “с”:

Р?с??????????? = 1,25 * Рс = 1,2 * 6,352 = 7,62

 

3. Тепловий баланс

 

3.1 Загальна кількість теплоти, введеної в двигун із паливом, Дж/с

 

Q0 = (Ни * Gп)/3,6 = (42500 * 9,965)/3,6 = 117642,36

 

3.2 Теплота, еквівалентна ефективній роботі за 1с, Дж/с

 

Qе = 1000 * Nе = 1000 * 40,5 = 40500

 

3.3 Теплота, передана охолодженому середовищу, Дж/с

 

Qb = С * і * D(1+2m) * nm* (Ни-?Ни)/?*Ни = 0,53 * 4 * 7,1(1+2*0,7) * 50000,7 * 1/1,3 = 60941,841

 

3.4 Теплота, віднесена до відпрацьованих газів, Дж/с

 

Qr = Gп/3,6 [М2 * (mС? ?р)to * (Тz 273) М1 * (mС??р)to * (Т0 273)] =

9,965/3,6 * [0,675 * (23,285 + 8,315) * (2086,741 273) 0,643 * (20,775 + 8,315) * (288 273)] = 10007,6

 

3.5 Невраховані втрати теплоти, Дж/с

 

Qост = Q0 (Qе + Qb + Qr) = 117642,36 (40500 + 60941,841 + 10007,6) = 6192,92

 

Складова теплового балансу в джоулях на секунду і у відсотках подана у таблиці 2.

 

Таблиця 2

Складо?/p>