Підготовка і обробка керамічних плиток

Методическое пособие - Строительство

Другие методички по предмету Строительство

Міністерство освіти і науки України

Кремінський професійний ліцей

 

 

 

 

 

Методична розробка

 

відкритого уроку виробничого навчання

з використанням електронних засобів навчального призначення

 

тема уроку:

Підготовка і обробка керамічних плиток

 

 

 

 

Підготувала

майстер в/н

Шульц С.А.

 

 

 

 

 

 

 

2009 рік

Вступ

 

Тема програми: Лицювально-плиточні роботи

Тема уроку: Підготовка і обробка керамічних плиток

Навчальна мета: сформувати первинні уміння та навички з підготовки і обробки керамічної плитки.

Виховна мета: виховувати в учнів охайність, дбайливе ставлення до матеріалу, інструменту, сприяти створенню атмосфери взаємодопомоги.

Розвивальна мета: розвивати навички професійної самостійності і творчого пошуку в ході виконання завдань.

Методична мета: активізація діяльності учнів на уроці за допомогою використання нетрадиційних форм проведення уроку і впровадження електронних засобів навчання.

Тип уроку: комбінований.

Вид уроку: вправи.

Місце проведення: навчальна майстерня.

Дидактичне забезпечення:

  1. Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника професійно технічного начального закладу з професії лицювальник плиточник 3 розряду.
  2. Критерії кваліфікаційної атестації випускників з професії лицювальник плиточник 3 розряду.
  3. Картки завдання.
  4. Мультімедійна презентація.
  5. Індивідуальні робочі теки з матеріалами уроку.

Матеріально технічне забезпечення:

  1. Мультимедіапроектор.
  2. Компютер.
  3. Керамічна плитка.
  4. Плиткоріз.
  5. Електродрель з балеринкою.
  6. Стенд з керамічною плиткою.

Міжпредметні звязки:

  1. Технологія лицювальних робіт.
  2. Матеріалознавство.
  3. Охорона праці.
  4. Математика.

Хід уроку

 

Організаційна частина (5 хвилин).

1. Перевірка наявності учнів.

2. Перевірка готовності учнів до уроку ( зовнішній вигляд, наявність спецодягу).

3. Психологічна підготовка учнів.

Вступний інструктаж (40 хвилин)

Мета уроку: Сформувати первинні уміння по підготовці і обробці керамічної плитки.

В результаті вивчення цієї теми ви зможете: (слайд №4)

  • Познайомитись з історією плитки;
  • набути вмінь та подбору плитки;
  • набувати навиків роботи з інструментом для різання плитки;
  • застосовувати творчий пошук в ході виконання завдань;
  • закріпити знання одержані на уроках Технології лицювальних робіт, Матеріалознавства, Охорони праці.

Оцінювання ваших досягнень проводитиметься,справлятиметься на підставі Критеріїв кваліфікаційних атестацій випускників, які фіксуватимуться в Картці учбових досягнень учнів

 

Картка учбових досягнень учнів

№И.П.Б.Картка

завдання №1Картка

завдання №2Відповіді на питанняВиконання

завданняДотримання

ТБЗагальн.

бал1.Мажара Людмила67881082.

Зверніть увагу:

10 балів учень має значні практичні навики і уміння, здатний самостійно вирішувати проблемні ситуації.

7 9 балів учень має конкретні практичні знання і уміння, здатний виконувати завдання під керівництвом.

4 6 балів учень має обмежений навиків, здатний виконувати завдання під керівництвом в контрольованому середі.

А почнемо ми наш урок з історії плитки.

Історія кераміки починається,зачинається у глибокій старовині. Спочатку це були гончарні вироби і статуетки. Потім обпалену глину стали використовувати при будівництві і прикрашенні храмів. Різні люди в різних країнах продовж тисячоліть чинили керамічну плитку за незмінною класичною технологією глина, вода, глазур, вогонь. Свої особливі гончарні рецепти, техніка глазурування і розпису плитки існувала в кожній країні. Люди не лише цінували естетичні якості глиняного облицювання, але також вважали, що дім, прикрашений нею, довше стоїть і менш руйнується.

(слайд №5) Як облицювальні матеріали довгий час використовувалися плоскі плитки і інші елементи із обпаленої глини, не покриті глазурю. Загальна назва таких виробів була "теракота" (від італійського "terra cotta" "палена земля"). Теракота виготовляється із особливих сортів глини, яка після випалення набуває характерної фактури і колір (від чорного і червоно-коричневого до світло - кремового). Потім люди навчилися виготовляти теракотові ізразці.

(слайд №6 )ІЗРАЗЦЕЦЬ- плитка з обпаленої глини із зображенням людей і тварин для облицювання стін, печей.

(слайд №7) Рельєфні плитки за старих часів робили, обминаючи глину в деревяному коробі, що має в днищі різьблений поглиблений малюнок. На глині виходив відбиток у вигляді опуклого рельєфу. Звідси і відбувається назва ізразець (порізаний). Спочатку ізразці просто білили крейдою і лише пізніше навчилися покривати красивою бірюзовою глазурю і навіть позолотою.

Поява керамічної плитки на Русі повязана з імям Петра Великого. Петру сподобалася кераміка. В цей час до моди увійшло прикрашення печей і внутрішніх стін парадних залів палаців ізразцями.

(слайд №8)Піч, оброблена кахлями, була не лише красива, але і добре випромінювала тепло, а охолоджувалася повільніше, ніж звичайна піч.