Державний професійно-технічний навчальний заклад
| Вид материала | Урок |
- Науково-методичний центр професійно-технічної освіти у Сумській області Державний професійно-технічний, 521.86kb.
- Термін навчання для отримання кваліфікації бакалавра – 4 роки. Після одержання диплома, 77.45kb.
- Міністерство аграрної політики та продовольства україни державний вищий навчальний, 3279.57kb.
- Міністерство аграрної політики та продовольства україни державний вищий навчальний, 1931.11kb.
- Державний вищий навчальний заклад, 466.69kb.
- Й навчальний заклад заснований органами державної влади навчальний заклад, що фінансується, 10281.4kb.
- Державний вищий навчальний заклад, 1225.87kb.
- Державний вищий навчальний заклад, 1960.81kb.
- Молоді та спорту України, 63.5kb.
- Державний вищий навчальний заклад, 1353.58kb.
Мета уроку: акцентувати увагу учнів на тому, що знання основ психології
сприяє глибшому розумінню людини, опануванню методів
впливу на її поведінку;
сприяти розвитку подолання труднощів; виховувати бажання і
вміння цінувати думки інших.
Технологія формування критичного мислення.
Ключові поняття, теми: психологія, психіка, психічні процеси, стани,
властивості явища.
Очікувані результати:
Після уроку учні повинні знати: що являє собою
- психологія як наука, «душа» - психіка;
- розрізняти що таке психічні процеси, властивості, стани;
- уміти: створювати собі позитивний настрій.
| № з/п | Організація діяльності та методи проведення | Час, хвилини |
| 1 | Розминка. «Не хочу хвалитися, але я…» | 5 |
| 2 | Обґрунтування навчання | 5 |
| 3 | Актуалізація. Відкритий мікрофон. | 15 |
| 4 | Усвідомлення змісту. Складання логічної схеми. Рюкзак. Робота з ключовими словами. | 50 |
| 5 | Рефлексія. Біла ворона. Самооцінка. | 10 |
| 6 | Домашнє завдання | 5 |
Зміст і хід уроку
| 1. Розминка. | Встаньте, учні, посміхніться | ||||||||||||
| І до сонця потягніться. | |||||||||||||
| В різні боки нахиліться. | |||||||||||||
| І знайомство розпочніть | |||||||||||||
| Вправа | «Не хочу хвалитися, але я… Кожен учасник по черзі називає своє ім’я і говорить фразу, що починається зі слів: «Не хочу хвалитися, але я…». Наприклад: «Не хочу хвалитися, але я добре граю на фортепіано». Необхідно задіяти всіх учасників. | ||||||||||||
| 2. Обґрунтування навчання | Тема. Вступ | ||||||||||||
| План | |||||||||||||
| 1. Поняття про психологію як науку. | |||||||||||||
| 2. Загальне поняття про психіку. | |||||||||||||
| 3. Мозок і психіка | |||||||||||||
| Девіз уроку: | |||||||||||||
| Просто знати-це ще не все, знання потрібно використовувати. (Й.В. Гете) | |||||||||||||
| 3. Актуалізація. | Методичний прийом «Відкритий мікрофон» (проводиться у формі відкритого й вільного обговорення викладачем питань. | ||||||||||||
| 1. Чи знаєте ви психологію? | |||||||||||||
| 2. Чому говорять, що кожна людина-психолог? | |||||||||||||
| 3. Назвіть приклади життєвої психології? (казки, прислів’я, художня література, пісні частівки) | |||||||||||||
| 4. Як ви розумієте вислів «пізнай самого себе»? | |||||||||||||
| 4.Усвідомлення змісту | Г ![]() ![]() рупи об’єднуються за геометричним фігурами, які їм більше подобаються і опрацьовують відповідну інформацію ( , , ) | ||||||||||||
| Кожна група отримує своє завдання. | |||||||||||||
| Завдання для г рупи | Скласти логічну схему (використовуючи текст підручника на ст.5) | ||||||||||||
| Психічні процеси Психічні властивості Психічні стани Психологія - - - Психічні явища Психічні процеси Психічні властивості Психічні стани - | |||||||||||||
| | | ||||||||||||
| Завдання для г рупи | Методичний прийом «Рюкзак» (принцип наповнювання «рюкзака» беремо тільки необхідне). Використовуючи інформацію, зробити малюнок, створити «асоціативний кущ». | ||||||||||||
| |
| ||||||||||||
| | |||||||||||||
| | |||||||||||||
| | |||||||||||||
| | |||||||||||||
| | |||||||||||||
| | |||||||||||||
| | |||||||||||||
| | Гілки психології як наука | ||||||||||||
| | ![]() | ||||||||||||
| | |||||||||||||
| | |||||||||||||
| | |||||||||||||
| | |||||||||||||
| | |||||||||||||
| | |||||||||||||
| | |||||||||||||
| | |||||||||||||
| Завдання для г рупи | Робота в групі за інструкцією з «ключовими словами» Ключові слова:
Презентація результатів роботи в групах. | ||||||||||||
| | Гра «Біла ворона» | ||||||||||||
| |
| ||||||||||||
| | А. Психічна діяльність не залежить від зовнішніх причин. | ||||||||||||
| | Б. Психічна діяльність – особливість мозку. | ||||||||||||
| | В. Психіка – відображення об’єктивної діяльності. | ||||||||||||
| |
| ||||||||||||
| |
| ||||||||||||
| | Картка для самооцінювання дільяльності учнів на уроці
| ||||||||||||
| | |||||||||||||
| | |||||||||||||
| | |||||||||||||
| 4.Рефлексія. «Самооцінка» | На уроці я:
| ||||||||||||
| 5.Домашнє завдання. |
|
Урок № 3-4
Тема. Відчуття. Сприйняття. Пам'ять.
Мета уроку: показати особливості пізнавальних психічних процесів:
відчуття, сприйняття, пам'ять; формувати духовні цінності.
Розвивати логічне мислення; відчувати позитивні емоції.
Технологія формування критичного мислення.
Ключові поняття, теми: відчуття, сприйняття, пам'ять, пороги відчуття,
адаптація сансибілізація.
Очікувані результати: Після уроку учні повинні :
- дізнатися щось нове про пізнавальні психічні процеси;
- визначити вплив людської діяльності на відчуття, сприйняття, пам'ять;
- виявити особливості професійної діяльності, пов’язані з тривалим тренуванням органів чуття.
| № з/п | Організація діяльності та методи проведення | Час, хвилини |
| 1 | Розминка. Незакінчене речення. | 5 |
| 2 | Обґрунтування навчання | 5 |
| 3 | Актуалізація. Вправа «Свічка» | 15 |
| 4 | Усвідомлення змісту. Точка зору. Хто краще знає і пам’ятає. | 50 |
| 5 | Рефлексія | 10 |
| 6 | Домашнє завдання | 5 |
Зміст і хід уроку
| 1. Розминка. | Друзі мої, посміхніться! |
| Будь ласка, не лініться, | |
| А щоб в групі не було заминки | |
| Розпочнемо психологічну розминку | |
| Вправа «Незакінчене речення».
| |
| 2. Обґрунтування навчання | Тема. Відчуття. Сприйняття. Пам'ять |
| План | |
| 1. Відчуття. | |
| 2. Сприйняття. | |
| 3. Пам'ять |
| Девіз уроку: | Я чую – і я здобуваю |
| Я дію – і я розумію | |
| Китайська мудрість | |
| | |
| 3. Актуалізація. | Вправа «Свічка» |
| | Учасники встають у коло. Доброволець виходить у середину кола, складає руки на грудях, закриває очі і, не зрушуючи ні з вихідного положення «падає» на руки партнерам. Дуже дбайливо учасники «коливають» свого товариша, а він цілком їм довіряє. Домогтися, щоб якнайбільше учасників побувало в ролі свічки.
|
| 4.Усвідомлення змісту | Методичний прийом «Точка зору». Групи (3) об’єднані за принципом цікавості. |
| Кожна група отримує своє завдання. | |
| | |
| Завдання 1. | Використовуючи текст підручника ст. 6-8 дайте відповідь на такі запитання:
|
| Завдання 2 | Використовуючи текст підручника ст.8-9 дайте відповідь на такі запитання:
|
| Завдання 3 | Використовуючи текст підручника ст.9-11 дайте відповідь на такі запитання: |
| |
|
| | Презентація результатів роботи в групах. |
| | Вправа «Стара/молода жінка» |
| | Учасники об’єднуються в дві групи. Одній дається тема для обговорення «Мода молодих жінок», другий «Будинок для старих» (5хвилин). Показати малюнок і запропонувати кожному без коментарів уголос записати те, що вони побачили. Підраховується кількість учасників, що побачили молоду жінку, що відвернулася, і кількість тих, що побачили стару, яка заховалася у хутровий комір. ![]()
Розгляньте малюнок. Кого ви побачили? Вправа «Містер-миша» ![]() |
| |
|
| | Гра «Хто краще знає і пам’ятає» |
| | Для гри використовується картки квадратної форми, кількість яких дорівнює подвоєний кількості понять, що необхідно закріпити. Картки поділяються на 2 частини – пари. На них пишуть: перша картка – формування певного поняття, друга картка – назва цього поняття. Картки перемішують і розкладають чистим боком до гори. Кожен учень витягує дві картки. Якщо вони складають пару, учень залишає їх собі, одержуючи право наступного ходу, а якщо ні, то право переходить до наступного учня. Гра закінчується тоді, коли на столі не залишається карток. Виграє той, хто вірно знайшов «пару» і витягнув найбільшу кількість пар. |
| | |
| |
| | Відчуття - це психічний процес відображення окремих властивостей предметів і явищ об’єктивного світу Інформацію про зовнішній світ людина отримує через Зовнішні органи, внутрішні відчуття і рухові відчуття Пороги відчуття Верхній, розрізняти, нижній Особливості відчуття Адаптація, сенсибілізація Сприйняття - це цілісне відображення предметів і явищ під час безпосереднього їх впливу на органи чуття Особливості сприйняття Осмисленість, вибірковість, аперценція, константність, ілюзія, спостережливість Пам'ять - це Здатність мозку людини запам’ятовувати, зберігати та відтворювати попередній досвід Функції пам’яті: запам’ятовування, збереження, відтворення Види пам’яті: Образна, словесно-логічна, емоційна | ||||||||||||||
| | |||||||||||||||
| | |||||||||||||||
| | |||||||||||||||
| | |||||||||||||||
| | |||||||||||||||
| | |||||||||||||||
| | |||||||||||||||
| | |||||||||||||||
| | |||||||||||||||
| | |||||||||||||||
| | |||||||||||||||
| | |||||||||||||||
| | |||||||||||||||
| | |||||||||||||||
| | |||||||||||||||
| | |||||||||||||||
| | |||||||||||||||
| | |||||||||||||||
| | |||||||||||||||
| | |||||||||||||||
| | |||||||||||||||
| | |||||||||||||||
| | |||||||||||||||
| | |||||||||||||||
| | |||||||||||||||
| | |||||||||||||||
| | |||||||||||||||
| | |||||||||||||||
| | |||||||||||||||
| | |||||||||||||||
| | |||||||||||||||
| | |||||||||||||||
| | |||||||||||||||
| | |||||||||||||||
| 5. Рефлексія | Викладач привертає увагу учнів на очікувані результати уроку, чи досягли вони, які виникли труднощі? | ||||||||||||||
| | Картка для самооцінювання діяльності учнів на уроці | ||||||||||||||
| |
| ||||||||||||||
| | |||||||||||||||
| | |||||||||||||||
| | |||||||||||||||
| Домашнє завдання |
|
Урок № 5-6



рупи об’єднуються за геометричним фігурами, які їм більше подобаються і опрацьовують відповідну інформацію ( , , )
-
1
2 х

